Pod Tatrami nechápu, Humenné prvýkrát v sezóne vyhralo. Růžička mal premiéru na lavičke Slovana

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 6:1 v piatkovom zápase 5. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách. Trenčania nebodovali v troch stretnutiach po sebe a dosiahli v nich nepriaznivé skóre 4:19.

29.09.2023 20:12
Vladimír Růžička Foto: ,
Na snímke nový tréner Slovana Bratislava Vladimír Růžička sleduje zo striedačky zápas 5. kola hokejovej Tipos extraligy HK Nitra - Slovan Bratislava.

Domáci išli do vedenia gólom najproduktívnej­šieho hráča tímu Pearsona, ktorý vo 8. minúte prestrelil Vereša. Hostia sa v prvej tretine strelecky vyrovnali súperovi, no od 12. minúty prehrávali už 0:2, keď obranca Acolatse zakončil ofenzívnu akciu.

V úvode druhej tretiny hosťom nepomohla k zníženiu presilovka a v následnom oslabení inkasovali od Pearsona – 0:3.

Domáci boli herne na koni, následne nevyužili dve presilovky, no v 38. minúte zvýšili na 4:0, keď Bjalončík potrestal chybu Pietronira. Paločko, ktorý si pred zápasom prevzal cenu za najkrajší gól sezóny 2022/2023, zvýšil strelou z ostrého uhla na 5:0.

Brankár domácich Škorvánek prišiel o čisté konto v 54. minúte po presilovkovom góle Petráša – 5:1. Domáci naň odpovedali prvým gólom Hearda v sezóne, ktorým v 58. minúte uzavrel na 6:1.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

• Góly: 8. Pearson (Bodák, Santos), 12. Acolatse (Cibák, Mihalik), 26. Pearson (Bodák, Daugavinš), 38. Bjalončík, 46. Paločko (Newton, Daugavinš), 58. Heard (Pearson) – 54. Petráš (Drábek, Baláž). Rozhodovali: Korba, Žák – Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.
  • Michalovce: Škorvánek – Bodák, Macejko, Jasečko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Fedor, Pišoja – Daugavinš, Newton, Paločko – Santos, Pearson, Heard – Valach, Buc, Bjalončík – Stripai, Suja, Kabáč
  • Trenčín: Vereš – Starosta, Pietroniro, M. Hudec, Ekberg, Bokroš, Nemčík, Kupec – Immo, Baláž, Charbonneau, Petráš, Sojčík, Ahl – Krajčovič, Lichanec, D. Hudec – Sloboda, Vaňo, Drábek
Vladimír Růžička Čítajte viac V Slovane budú šéfovať Česi. Ide o výsledky, fanúšik dlho čakať nebude, uvedomuje si Růžička

Zabralo aj Humenné

Hokejisti Humenného dosiahli prvé víťazstvo v Tipos extralige. V piatkovom 5. kole triumfovali na ľade Popradu 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 53. minúte útočník Jakub Linet. Pre nováčika to boli prvé body v najvyššej slovenskej súťaži.

Skóre duelu otvorili hostia v 48. minúte, keď sa po prihrávke Adama Lapšanského presadil Martin Krajňák. „Kamzíci“ vyrovnali o päť minút neskôr, keď počas presilovej hry skóroval Samuel Mlynarovič. Humenné však o 39 rozhodlo vďaka Linetovi a zvládlo aj záverečný tlak domácich.

HK Poprad – HC 19 Humenné 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

• Góly: 53. Mlynarovič (Svitana, Drgoň) – 48. Krajňák (Lapšanský), 53. Linet (Handlovský, Kriška). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Bogdaň, Pribula, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1831 divákov.
  • Poprad: Rabčan – Betker, McFadden, Drgoň, Brejčák, Česánek, Kotvan, Turan, Brincko – Gerlach, Coulter, Záborský – Svitana, Beaudoin, Kukuča – Jendek, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik
  • Humenné: Galimov – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Djakov, Fereta, Thomka, Novák – Paršin, Pavlovs, Pereskokov – Kriška, Linet, Handlovský – Lapšanský, Vrábeľ, Borov – Vaško, Krajňák, Lačný
Slafkovský Čítajte viac Slafkovský? Nepracuje dobre s pukom, nie je výborný korčuliar ani nečíta dobre hru, kritizujú ho experti

Liptáci si v Košiciach neťukli

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1. Naplno bodovali po dvoch prehrách, Liptáci naopak nenadviazali na víťazstvá v dvoch predošlých dueloch.

Košičania išli do vedenia v 9. minúte zásluhou Bergera. Liptákom v prvej tretine nepomohla ani presilovka o dvoch hráčov. Hostia hrozili v druhej časti najmä z brejkov a z jedného vyplynul aj ich vyrovnávajúci gól. V 25. minúte využil obranca Jendroľ zakrytý výhľad brankára Janusa – 1:1.

O desať minút vrátil domácim vedenie obranca Zech, ktorý sa dostal do úniku dvoch proti jednému, z ktorého prestrelil Krasikova – 2:1. Domáci kontrolovali tesný náskok a definitívne ich upokojil gól Krivošíka z 52. minúty.

Hostia sa v závere pokúsili o hru so šiestimi hráčmi, na ľade ich však bolo o jedného viac a následnú presilovku využil Lunter – 5:1. Definitívnu podobu výsledku dal sekundu pred koncom Havrila – 6:1.

HC Košice – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

• Góly: 9. Berger (Zech, Lunter), 35. Zech, 52. Krivošík (Zech), 60. Lunter (Šimun, Fejes), 60. Havrila (Bačo) – 25. Jendroľ (Avcin). Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík – Tichý, Kacej, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Berry (L. Mik.) 10 min OT za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2955 divákov.
  • Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Dravecký – Krivošík, Pollock, Fejes – Rogoň, Chovan, Zigo – Jääskeläinen, Berger, Lunter – Bačo, Šimun, Havrila
  • Liptovský Mikuláš: Krasikov – Miller, Mezovský, Hraško, Nátny, F. Fekiač, Lalík, D. Jendroľ – Sukeľ, Egle, Réway – Berry, Quince, Avcin – Valigura, Uhrík, A. Nauš – Žilka, Šmída, Vankúš – Vojtech
Zaujímavosti o Nele Lopušanovej Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Mama jej kúpila jedinú bábiku. Odložiť musela...

Nové Zámky podľahli Bystrici

Hokejisti Nových Zámkov nedokázali na domácom ľade nadviazať na sériu troch triumfov v sérii a podľahli Banskej Bystrici 2:3. Banskobystričania naopak zabodovali naplno tretíkrát po sebe.

Nové Zámky sa dostali do vedenia v 7. min zásluhou presilovkového gólu Václava Stupku. Ešte do prvej sirény sa však podarilo hosťom nakloniť misky váh na svoju stranu.

V 18. min skóroval taktiež v početnej výhode prvýkrát v sezóne obranca Bode Eichwede-Wilde a o minútu neskôr sa presadil aj Marcus Vela, ktorý tak rozvlniť sieť v každom stretnutí v ročníku.

Na dvojgólový náskok zvýšil v polovici stretnutia Rastislav Gašpar. Patrik Števuliak dokázal v presilovke v 53. min streliť kontaktný gól, no na zisk bodov pre Novozámčanov to nestačilo.

HC MIKRON Nové Zámky – HC '05 Banská Bystrica 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

• Góly: 7. Stupka (Števuliak, Lee), 53. Števuliak (Lee, Roy) – 18. Eichwede-Wilde (Vela), 19. Vela (Turnbull, Wilkins), 31. Gašpar (Matoušek). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Synek, D. Konc ml., vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.
  • Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Fafrák – Múčka, J. Mikúš, Kováč
  • Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačik, Eichwede-Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Turnbull, Vela, Wilkins – Štrauch, Sojka, Žitný – Faith, Stránsky, Macek
Martin Chromiak Čítajte viac Na červenej čiare sa dostal k puku a už ho nik nezastavil. Pozrite si gól mladého Slováka za Los Angeles

Nová metla zametala

Hokejisti HC Slovan Bratislava zaznamenali druhú výhru v novom ročníku Tipos extraligy, keď zvíťazili na ľade HK Nitra 4:1. „Corgoni“ si pripísali štvrtú prehru a v tabuľke spadli na posledné miesto, Slovan je so šiestimi bodmi na 9. priečke. Vydarenú premiéru zažil nový tréner „belasých“ Vladimír Růžička.

Nitrania vstúpili do zápasu aktívne a počas prvej polovice boli lepší. Domáci sa ujali vedenia 50 sekúnd pred koncom prvého dejstva, keď využil presilovú hru o dvoch hráčov Brent Gates.

Nitra však doplatila na slabú efektivitu pri zakončení, keď v priebehu prostrednej časti spálila niekoľko veľmi dobrých príležitostí. „Corgoňov“ navyše viditeľne zlomil inkasovaný gól na 1:1, o ktorý sa postaral v závere druhej tretiny Zachary O'Brien.

Ten Nitru poznačil v záverečnom dejstve, v ktorom domáci inkasovali ešte trikrát a na dne tabuľky vystriedali Humenné.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

• Góly: 20. Gates (Buček, Bubela) – 39. O'Brien, 43. Minárik (Maier), 53. Findlay, 60. Takáč (Sersen). Rozhodovali: Novák, Jobbágy – Ordzovenský, Frimmel, vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3147 divákov.
  • Nitra: Kašík – Kubeš, Mezei, Green, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent, Fatul – Lacka, Bubela, Buček – Bajkov, Gates, Griffin – Hrnka, Slovák, Bajtek – Bartakovics, Pobežal, Okoličány
  • Slovan: Coreau – Scheid, Sersen, Romančík, Beňo, Gachulinec, Golian, Maier – O'Brien, Minárik, Brown – Takáč, Findlay, Pecararo – Fominych, Masnica, Lukošík – Výhonský, Petráš, Török
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HK Dukla Michalovce