Ďalší výbuch Slovana, príučku schytal aj na Spiši. Nedarilo sa ani Košiciam. Réway bol trojbodový

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 4. kola Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 5:1.

24.09.2023 18:40 , aktualizované: 19:38
SR Spišská Nová Ves šport hokej TEL 2. kolo Foto: ,
Radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi.

Domáci si pripísali štvrtý triumf za sebou a udržali sa na čele tabuľky. „Belasí“ majú na konte len jedno víťazstvo, keď minulý týždeň zdolali nováčika z Humenného na jeho ľade 8:3.

Domáci rozhodli o výsledku už počas prvej tretiny. Skóre otvoril v 92. sekunde Olivier Archambualt, ku ktorému sa pridali Todd Burgess a Róbert Džugan.

00. Hlavná FOTO Čítajte aj Zo slovenského hokeja zmizli milióny. Slovan na najbohatších stráca. A kto nemá pod Tatrami konkurenciu?

Spišiaci nepoľavili ani v druhej časti a navýšili svoje vedenie, keď sa v presilovej hre presadil Igor Merežko a neskôr aj Matej Giľák. Hostia v tretej tretine skorigovali vďaka Ľubomírovi Fetkovičovi, no to bolo z ich strany všetko.

HK Spišská Nová Ves – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly: 2. Archambualt (Nellis, Žiak), 17. Burgess (Myklucha, Archambault), 17. Džugan (Valach, Vandas), 30. Merežko (Burgess, Archambault), 34. Giľak (Ališauskas, Merežko) – 42. Fetkovič (Findlay). Rozhodovali: Jobbágy, Novák – Stanzel, Frimmel, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Brown 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3657 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák – Archambault, Nellis, Burgess – Vandas, Marosz, Džugan – Giľák, Myklucha, Majdan – Hamráček, Bortňák, Vartovník
Slovan: Coreau (34. Baroš) – Scheid, Golian, Romančík, Sersen, Gachulinec, Beňo, Maier – Takáč, O'Brien, Pecararo – Fominych, Findlay, Brown – Masnica, Minárik, Török – Výhonský, Petráš, Fetkovič – Jendek

Novozámčania si poradili s Košicami

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky triumfovali doma nad Košicami 3:0. Domáci zaznamenali tretie víťazstvo po sebe a brankár Pavel Kantor si pripísal prvé čisto konto v sezóne.

Nové Zámky otvorili skóre duelu v 22. minúte, keď sa počas presilovej hry presadil Václav Stupka. V tretej časti rozhodli o svojom triumfe ďalšími dvoma presnými zásahmi. Marc-Olivier Roy využil početnú výhodu a Radek Prokeš upravil strelou do prázdnej bránky na 3:0. Úradujúci majster utrpel druhú prehru za sebou.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Košice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 22. Stupka (Števuliak, T. Mikúš), 51. Roy (Stupka, Števuliak), 58. Prokeš. Rozhodovali: Rojík, Crman – Orolin, Vyšný, vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Fejes (Košice) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 2463 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Fafrák – Múčka, J. Mikúš, Kováč
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Hudec – Krivošík, Pollock, Fejes – Lamper, Zigo, Bartánus – Jääskeläinen, Berger, Lunter – Havrila, Šimun, Rogoň

Bystrica zdolala Poprad

Hokejisti Banskej Bystrice si pripísali druhú výhru po sebe. Doma zdolali Poprad tesne 4:3. Bodovo sa tak dorovnali súperovi spod Tatier, ktorý pod Urpínom nepremenil svoje šance.

Hostia začali náporom a v 84. sekunde išli do vedenia, keď prihrávku Mlynaroviča upratal poľahky do odkrytej bránky Jendek.

Tomas Pobezal Čítajte aj Vyrastá v Nitre nástupca Hossu, o ktorého sa pobije NHL? Radí mu český tréner aj elitný strelec

Hokejistov spod Tatier potom mohli mrzieť nevyužité šance, Belányi zatiahol roletu a dal šancu svojmu tímu, ktorý sa jej chopil na konci druhej tretiny. Najprv vyrovnal z medzikružia pohotový Vela a na 2:1 otočil strelou na dvakrát z pravého kruhu Gašpar.

Na začiatku tretej tretiny sa ujala strela Horu spoza kruhu, keď Vayovi clonil Stránsky a bolo už 3:1. Lenže Popradčania zdvihli hlavu po chybe Wildeho, keď Svitana nechytateľnou strelou zavesil puk pod hornú žŕdku.

Avšak šancu na vyrovnanie im následne vzal Turnbull, ktorý pri ľavej žrdi využil stratu hokejky brankára Vaya. V závere Poprad odvolal brankára a v hre šiestich proti štyrom znížil na 4:3 tečom Záborský, no jeho tím sa už vyrovnania nedočkal.

HC '05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Góly: 37. Vela (Turnbull, Ďatelinka), 39. Gašpar (Hora, Bačík), 44. Hora (Stránsky), 54. Turnbull (Wilkins, Hora) – 2. Jendek (Mlynarovič, Kotvan), 50. Svitana (Kukuča, Brincko), 57. Záborský (Drgoň, Svitana). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Jurčiak, Valo, vylúčení na 2 min: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 1711 divákov.
Bystrica: Belányi – Bačik, Hora, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Žitný – Štrauch, Sojka, Matoušek – R. Faith Stránsky, Macek
Poprad: Vay – McFadden, Betker, Drgoň, D. Brejčák, Brincko, Kotvan, Česánek – Svitana, Beaudoin, Kukuča – Gerlach, Coulter, Záborský – Šotek, Mlynarovič, Jendek – Urbánek, M. Suchý, Kundrik

Humenné zostáva bez bodu

Hokejisti HC 19 Humenné podľahli doma Zvolenu 2:5 a sú naďalej bez bodu.

Nováčik išiel do vedenia rovnako ako pred týždňom pri domácej premiére, inkasoval však ihneď o 45 sekúnd. Zvolenčania rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď dvoma gólmi z presilovej hry otočili nepriaznivý stav 1:2 na 3:2.

Collage Maker-13-Sep-2023-01-18-PM-6076 Čítajte aj Milióny na platy! Zarábajú viac hráči v Košiciach či Slovane? Titul (podľa nás) zostane na východe

Vicemajster z uplynulej sezóny zaznamenal tretie víťazstvo za sebou a v tabuľke mu patrí druhé miesto so ziskom 10 bodov, Humenčania zostali poslední bez bodového zisku.

HC 19 Humenné – HKM Zvolen 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Góly: 3. Pavlovs (Glazkov), 18. Novický – 4. C. Hults (Mudrák, Hecl), 24. Hecl (C. Hults, M. Hults), 34. Bondra (Zuzin, Rauhauser), 52. Šiška (C. Hults), 60. Šiška (Langkow, Bondra). Rozhodovali: Štefik, Orolin – Šoltés, Ordzovenský, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0,
Humenné: Kozel – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Fereta – Paršin, Pavlovs, Pereskokov – Kriška, Krajňák, Borov – Lapšanský, Kuru, Handlovský – Lačný, Linet, Ragan
Zvolen: Kupsky – Hain, Sweetwood-Kapcheck, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Šiška, Langkow, Bondra – Kolenič, M. Hults, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Jakúbek, Fekiač, Csányi

Liptáci zdolali Trenčín

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v 4. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín vysoko 6:1. Hostia zvíťazili v druhom zápase za sebou a posunuli sa v tabuľke na štvrté miesto. Trenčania po úspešnom úvode sezóny prehrali uplynulé dve stretnutia.

Hráčom Liptovského Mikuláša vyšla prvá tretina, v ktorej sa dokázali presadiť Adrián Valigura a Jakub Sukeľ. Americký obranca Mith Miller v 26. minúte zvýšil už na 3:0, no domáci krátko na to využili presilovú hru vďaka Tobiasovi Ekbergovi.

SR Hokej TEL 38.kolo Košice Zvolen KEX Čítajte aj K dohode s konkurenciou neprišlo, RTVS definitívne neodvysiela extraligu. Dva dni pred štartom vysvetlila pozadie situácie

Hosťom vrátil trojgólové vedenie o päť minút neskôr Matúš Vojtech. V tretej časti strelil Mikuláš ďalšie dva presné zásahy, presadili sa Marland Quince a Alexander Avcin.

HK Dukla Trenčín – HK 32 Liptovský Mikuláš 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Góly: 29. Ekberg (Drábek, Baláž) – 6. Valigura (Egle, Quince), 11. Sukeľ (Réway), 27. Miller (Réway, Sukeľ), 34. Vojtech (Uhrík, Fekiač), 51. Quince (Miller, Berry), 59. Avtsin (Réway, Miller). Rozhodovali: Snášel ml., Goga – Synek, Tichý, vylúčení: 10:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1822 divákov.
Trenčín: Lacouvee – Starosta, Pietroniro, M. Hudec, Ekberg, Bokroš, Nemčík – Immo, Baláž, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Ahl – Krajčovič, Lichanec, D. Hudec – Sloboda, Vaňo, Drábek
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Miller, Mezovský, Hraško, Nátny, Fekiač, Lalík, Jendroľ – Sukeľ, Egle, Réway – Berry, Quince, Avcin – Valigura, Uhrík, Nauš – Žilka, Klíma, Vankúš – Vojtech

Nitrania sa dočkali prvého víťazstva

Hokejisti HK Nitra zaznamenali prvé víťazstvo v novom ročníku Tipos extraligy. Na domácom ľade zdolali HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení.

Michalovčania zaznamenali tretiu prehru za sebou a so štyrmi bodmi im patrí v tabuľke 9. miesto. Nitra je naďalej predposledná, o bod za bratislavským Slovanom.

daugavinš Čítajte aj Ponuky z Ruska hádže do koša. Lotyšský patriot prišiel očariť Slovensko, jednej veci sa bojí ako čert kríža

„Corgoni“ v zápase viedli od 17. minúty zásluhou Filipa Bajteka. Hostia v prostrednej časti hry otočili stav späť na svoju stranu po góloch Chasea Pearsona a Petra Bjalončíka.

Prvý bod Nitranov zariadil v 56. minúte vyrovnávajúci presný zásah Samuela Bučeka a v predĺžení zabezpečil extrabod pre Nitru americký útočník Brent Gates.

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 17. Bajtek (Bubela, Buček), 56. Buček (Bajtek, Hrnka), 62. Gates (Green, Buček) – 31. Pearson (Acolatse), 38. Bjalončík (Pearson). Rozhodovali: Krajčík, Výleta – Gegáň, Durmis, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1995 divákov
Nitra: Kašík – Mezei, Kubeš, Gajdoš, Green, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Bubela, Lacka – Griffin, Gates, Bajkov – Bajtek, Slovák, Hrnka – Bača, Pobežal, Okoličány
Michalovce: Škorvánek – Macejko, Bodák, Korenčík, Acolatse, Mihalik, Michalčin – Paločko, Newton, Daugvinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Solenský – Kabáč, Suja, Stripai

Výnosy klubov hokejovej extraligy v minulom roku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Údaje pochádzajú z účtovných závierok...