Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Po pandémií sú strašiakom ceny energií. Začína jubilejný ročník extraligy

Kompletným 1. kolom vstúpi v piatok 16. septembra slovenská hokejová extraliga do svojej 30. sezóny. K jej favoritom patrí obhajca majstrovského titulu Slovan Bratislava.

15.09.2022 14:15
HOKEJ-TE: Nitra - Bratislava Foto: ,
Obhajcom titulu je HC Slovan, na snímke kapitán tímu Michal Sersen s Pohárom Vladimíra Dzurillu.
debata (2)

Tie najvyššie ambície nebudú chýbať ani tradičným baštám ako Zvolen, Košice, Nitra či Poprad. Súťaž bude mať podobný formát ako v predošlej sezóne a jej súčasťou bude aj šesť regionálnych kôl.

Na rozdiel od predošlého ročníka už nie je na jeho štarte hlavná téma hrozba pandémie a s ňou spojené obmedzenia, ale riziká vyplývajúce z výrazného nárastu cien energií.

Ako prví na ne doplatili hráči HC Košice, ktorí sa týždeň pred začiatkom súťaže presunuli zo Steel arény do výrazne menšej Crow arény. V nádeji, že sa do svojho domovského stánku o pár týždňov vrátia, preložili nedeľný šláger 2. kola so Slovanom Bratislava.

gáborík, valábik Čítajte viac Valábik sa vyjadril k hráčom z KHL: Putin využíva hokej ako propagandu

„Človek nikdy nevie. Keď si už myslí, že všetko si sadlo, tak príde nečakaný problém,“ poznamenal športový manažér „oceliarov“ Gabriel Spilar.

Okrem Košičanov začnú sezónu na klziskách súperov aj hráči Dukly Trenčín. Dôvodom je rekonštrukcia domáceho Štadióna Pavla Demitru, ktorá by sa mala skončiť počas sezóny. Rovnakú situáciu absolvovali v uplynulom ročníku 2021/22 hráči Banskej Bystrice. „Baranov“ čaká počas ročníka oslava storočnice a jej súčasťou by mal byť aj športový úspech.

Michal Čajkovský Čítajte viac Ďalší sponzor odkazuje SZĽH: Prehodnoťte svoje rozhodnutie

Titul obhajujú hráči Slovana Bratislava, ktorí sa na jar tešili z prvenstva prvýkrát od návratu do extraligy z KHL. Na rozdiel od extraligovej konkurencie sa Slovanistom sezóna už začala, keďže pôsobia v Lige majstrov.

Po štyroch zápasoch sú však bez bodu a bez šance na postup zo základnej skupiny. Po sezóne 2021/2022 nastalo v jeho kádri aj realizačnom tíme viacero zmien.

SR Poprad šport hokej MS20 reprezentácia tréning POX Čítajte viac Reprezentácia je verejný záujem. Ministerstvo reaguje na hráčov z KHL

Najzásadnejšími sú príchody športového riaditeľa Ota Haščáka a hlavného trénera Jána Pardavého. Aj v tíme Nitry, ktorá vo finále 2021/22 podľahla Slovanu 2:4 na zápasy, nastala trénerská zmena. Osvedčeného kormidelníka Antonína Stavjaňu nahradil Lotyš Normunds Sejejs.

K zmenám na trénerskom poste siahli aj v Michalovciach (Tom Coolen), Dukle Trenčín (Róbert Döme), Spišskej Novej Vsi (Vlastimil Wojnar) a v Liptovskom Mikuláši (Ján Šimko). Práve Liptáci obsadili v sezóne 2021/22 posledné miesto a extraligovú príslušnosť si obhájili až v baráži so suverénnym víťazom Slovenskej hokejovej ligy Žilinou.

program 1. kola TIPOS Extraligy 2022/2023, piatok 16. septembra:
17.30 HC '05 Banská Bystrica – HC GROTTO Spišská Nová Ves
17.30 HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice
18.00 HK Poprad – HC Slovan Bratislava
18.00 HK Nitra – HC MIKRON Nové Zámky
18.00 HC 21 Prešov – MHk 32 Liptovský Mikuláš
18.30 HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín

Dôležité dátumy sezóny 2021/22 v Tipos Extralige:
1. kolo základnej časti: 16. septembra 2022
záverečné kolo ZČ: 5. marca 2023
začiatok predkola play off: 8. marca 2023
začiatok štvrťfinále: 15. marca 2023
najneskorší termín pre spoznanie nového majstra: 27. apríla 2023

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #extraliga #HC Slovan Bratislava #ceny energií