Dve žlté karty a oslabenie Sparty. Haraslín v derby so Slaviou svojim nepomohol

Futbalisti Sparty Praha remizovali v sobotnom šlágri nadstavbovej časti českej ligy so svojím mestským rivalom Slaviou 0:0.

11.05.2024 20:39
LukአHaraslín, Tomáš Holeš Foto:
Tomáš Holeš zo Slavie faulovaný Lukášomm Haraslínom zo Sparty.

Obhajcovia titulu hrali od 63. minúty bez slovenského útočníka Lukáša Haraslína, ktorý predčasne putoval do spŕch po druhej žltej karte. Slavia, ktorá mala územnú i streleckú prevahu, nevyužila šancu zdramatizovať záver sezóny. Tri kolá pred jej koncom stráca na vedúcu Spartu štyri body.

Slovácku sa nepodarilo zvíťaziť už dva mesiace, na pôde Viktorie Plzeň prehralo 2:4. Hrdinom domáceho tímu bol útočník Pavel Šulc, ktorý v 16. minúte otvoril skóre, v nadstavenom čase druhého polčasu vsietil víťazný gól z pokutového kopu a v 99. minúte zavŕšil hetrik, keď upravil na konečných 4:2.

V ďalšom zápase hráči Ostravy podľahli FK Mladá Boleslav 0:1. Jediný zásah prišiel už v 3. minúte duelu, keď sa presadil Bahrajňan Yusuf.

Slovan - Podbrezová Čítajte viac Tretia prehra Slovana v rade. Michalovce dostali Košice do nelichotivej situácie, v problémoch aj Trnava

nadstavbová časť českej ligy
skupina o titul – 2. kolo:
FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Gól: 3. Yusuf
F. Blažek a T. Rigo hrali do 62. min, M. Rusnák nastúpil v 62. min – A. Kadlec odohral celý zápas

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 4:2 (2:1)
Góly: 16., 90.+2 a 90.+9 Šulc (druhý z 11 m), 43. Hejda – 32. Kohút, 70. Havlík (z 11 m)
E. Jirka hral do 67. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov – P. Blahút odohral celý zápas, M. Novák sedel na lavičke náhradníkov

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:0
ČK: 63. Haraslín po 2. ŽK