Neskutočný záver finálovej série. Třinec so slovenskou enklávou oslavuje piaty titul v rade

Hokejisti HC Oceláři Třinec získali piaty titul v českej extralige za sebou a šiesty celkovo.

28.04.2024 22:58 , aktualizované: 23:11
Oceláři Třinec Foto:
Veľká radosť Třinca po rozhodujúcom góle.
debata (2)

V rozhodujúcom siedmom finále play off zvíťazili na ľade HC Dynamo Pardubice 2:1 po druhom predĺžení a v celej sérii triumfovali 4:3 na zápasy. Víťazný a zlatý gól strelil v 84. minúte David Cienciala. Asistenciu si pripísal Marko Daňo.

Pardubice, Třinec Čítajte viac Rozhodujúci zápas o titul českého majstra medzi Pardubicami a Třincom sme sledovali ONLINE

„Oceliari“ získali piaty titul v sérii, pri všetkých bol slovenský útočník Vladimír Dravecký. Ďalší Slováci v kádri Třinca Miloš Roman a Patrik Hrehorčák získali s klubom svoj štvrtý titul.

Po tretí raz bol pri ňom obranca Martin Marinčin a útočník Daňo. Druhý raz sa z trofeje tešil Libor Hudáček a premiérovo Viliam Čacho.

Zo striedačky opäť viedol mužstvo ako asistent hlavného trénera Zdeňka Motáka ďalší Slovák Vladimír Országh. V kádri hostí nastúpili ich krajania Richard Pánik, Matej Paulovič a Peter Čerešňák.

Ondřej Kacetl Čítajte viac Česká televízia ovplyvňuje rozhodcov. Tréner Pardubíc nezvládol pozápasový rozhovor, reagoval aj Záruba

Třinec napodobnil Vsetín, ktorý tiež získal päťkrát za sebou majstrovský titul (1994/95 až 1998/99). „Oceliari“ sa so šiestimi trofejami celkovo vyrovnali tiež Vsetínu. Hudáček so 16 bodmi (6+10) vyhral produktivitu vyraďovačky.

Prvú veľkú šancu mal v 9. minúte hosťujúci Martin Růžička, ale Roman Will podržal svoj tím. V polovici prvej tretiny zahrozili aj Pardubice, Ondřej Vála naskočil z trestnej lavice, no Ondřej Kacetl si z jeho pokusom poradil.

Oba tímy sa v ďalšom priebehu prvej časti pozorne strážili, gólových šancí bolo málo. Obhajca titulu sa presadil v 25. minúte, keď strelu Tomáša Kundrátka počas presilovej hry tečoval kapitán Petr Vrána a puk skončil za Willom.

Richard Pánik, Petr Šenkeřík Čítajte viac Najväčšou témou finále sú Pánikove skraty. Ten druhý vytočil aj jeho trénera, prišla reakcia aj varovné slová

Slovenský útočník Libor Hudáček krátko na to pripravil veľkú šancu pre Davida Ciencialu, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, ale v rozhodujúcej chvíli netrafil puk.

Víťaz základnej časti mohol vyrovnať, dostal dve početné výhody, no neuspel. Najbližšie bol v druhej presilovke Richard Pánik, jeho strela však skončila na žŕdke a nepotrestal tak faul Vladimíra Draveckého.

Pardubice pokračovali v aktivite a dočkali sa sedem sekúnd pred koncom druhej časti, Ondřej Vála prekvapil strelou od modrej čiary Kacetla.

Martin Marinčin Čítajte viac Pohroma pre Ramsayho výber aj Třinec. Kľúčový obranca ležal na ľade v neprirodzenej polohe, Slovák má po sezóne

V treťom dejstve sa čakalo na chybu, ktorá mohla rozhodnúť o víťazovi zápasu. Domáci mohli skórovať vo vlastnom oslabení, Jan Mandát však nepretlačil puk do siete.

Duel dospel za stavu 1:1 do predĺženia. Hrdinom mohol byť v 67. minúte Patrik Hrehorčák, ale nedokázal zasunúť puk za brankára Willa.

Rozhodujúci okamih prišiel v čase 83:51 min, keď Cienciala našiel Daňa na útočnej modrej čiare, ktorý mu prihrávku vrátil a útočník tretej formácie prekonal Willa pomedzi betóny.

finále play off českej extraligy – siedmy zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 40. Vála – 25. Vrána, 84. Cienciala (DAŇO)

2 debata chyba
Viac na túto tému: #finále #hokej #Česká Tipsport extraliga #HC Oceláři Třinec #HC Dynamo Pardubice #majstrovský titul