Dvaja Slováci sa stali katmi Kladna. Jágrov tím čaká boj o zotrvanie medzi českou hokejovou elitou

Hokejisti Kladna skončia už s istotou po základnej časti českej najvyššej súťaže na poslednom 14. mieste a budú hrať baráž o zotrvanie.

23.02.2024 22:56
849939053 Foto:
Tím Jaromíra Jágra čaká baráž.

Definitívne o tom rozhodla ich domáca prehra 0:5 s BK Mladá Boleslav v piatkovom stretnutí 48. kola českej extraligy.

K triumfu Stredočechov výrazne prispeli aj Slováci, Pavol Skalický si zapísal gól a dve asistencie, Róbert Lantoši gól a jednu asistenciu.

Suverénny líder ligy Dynamo Pardubice uspel aj v derby proti Hradcu Králové, hoci víťazstvo 3:2 si pripísal až po predĺžení.

koláž Čítajte viac Hudáčka nechceli, rozbehli ďalší bojkot. Frustrovaní fanúšikovia Kladna útočia na Jágra

Hostia viedli 2:1 po presnom zásahu Olivera Okuliara, no v 57. minúte vyrovnal v presilovke Richard Pánik po prihrávke Mateja Pauloviča. Pardubice vedú o deväť bodov pred Spartou Praha.

Slováci sa presadili aj v drese Komety Brno pri víťazstve na ľade Olomouca 4:3 po nájazdoch. Marek Ďaloga aj Kristián Pospíšil pridali ku gólu aj asistenciu.

Česká extraliga – 48. kolo:
HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 4. Roberts Bukarts
/S. Hlavaj (Plzeň) odchytal celý duel a mal 26 zákrokov/

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 4:5 (2:4, 2:0, 0:1)
Góly: 2. Beránek, 18. Kangasniemi, 33. Stříteský, 36. Černoch – 1. Nestrašil (MARINČIN), 12. Kurovský (DAŇO), 17. Růžička (DRAVECKÝ), 17. Nestrašil, 58. Jeřábek.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Góly: 2. LANTOŠI (SKALICKÝ), 10. SKALICKÝ (LANTOŠI), 10. Rohdin, 41. Pavlík, 58. Roman (SKALICKÝ)

HC Olomouc – HC Kometa Brno 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0)
Góly: 10. a 45. Nahodil, 51. Bambula – 7. Flek (ĎALOGA, POSPÍŠIL), 33. POSPÍŠIL (CINGEL), 55. ĎALOGA, rozhodujúci sam. nájazd Flek