Slovan získal proti Nižnekamsku namiesto troch bodov len jeden

Hokejisti Slovana siahali v zápase KHL proti Nižnekamsku na tri body, no po zbabranom závere získali len jeden, keď prehrali 1:2 po nájazdoch.

21.12.2012 21:49 , aktualizované: 22:01
Slovan - Nižnekamsk 4 Foto:
Jaroslav Janus chytá puk pred Tomášom Netíkom z Nižnekamska, ktorého tiesni slovanista Jonathan Sigalet.
debata (3)

V úvode prvého dejstva sa domáci s prehľadom ubránili pri vylúčení Sigaleta a potom už mohli pomýšľať aj na ofenzívu. Aktivitou hýril Šťastný, ktorý skúšal šťastie strelou medzi betóny i jemným tečom pred bránkou, no Dalton bol pozorný. V 18. min však napriahol od modrej Švarný a puk preletel za chrbát kanadského gólmana – 1:0.

Začiatok druhej tretiny patril hosťom. Mamašev a po ňom i S. Aľševskij sa ocitli v dobrej pozícii, no Janus chytal spoľahlivo. Na druhej strane Miklík v protiútoku nenamieril medzi žrde. V presilovke pri vylúčení Netíka vyzval Hudáček k zakončeniu Lipianskeho, no Kanaďan v bránke Nižnekamsku sa včas presunul a puk vyrazil. V 34. min si na modrej čiare nerozumela dvojica obrancov Neftechimiku, Kukumberg im uchmatol puk, ale neprekonal Daltona.

Taktická bitka pokračovala aj v tretej časti. Slovan pozorne bránil, čo prešlo k bránke, zneškodnil výborný Janus. V závere vylúčili rozhodcovia Rozina z tímu hostí a zdalo sa, že Slovan v početnej výhode už udrží tesný náskok. Lenže potom v útočnom pásme zbytočne fauloval Vondrka, tréneri Nižnekamsku poslali namiesto brankára na ľad piateho korčuliara a hostia 45 sekúnd pred koncom tretiny vyrovnali. Janus inkasoval gól po 157 minútach.

V predĺžení nevyužil nevyužil veľkú šancu A. Aľševskij a o víťazovi rozhodli nájazdy, v ktorých skórovali len hostia (Polygalov a Koukal).

„Chýbal nám lepší záver, hrať treba šesťdesiat minút. Nájazdy mi nevyšli a žiaľ, prehrali sme,“ uviedol po zápase brankár Janus.

V sobotu o 17­.30 hrá Slovan doma proti Kazani, budúcu stredu nastúpi na ľade Dynama Moskva.

Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 18. Švarný (Kukumberg) – 60. Polygalov (N. Belov, Milovzorov), rozhodujúci sam. nájazd Polygalov
  • Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Karabanov, Sergejev – Lazarev, S. Morozov, 10 055 divákov
  • Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Sigalet, Sersen, Sekera, J. Tabaček, Švarný – Michel Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, Lipiansky, L. Hudáček – Kukumberg, Kytnár, M. Bakoš – Preisinger, A. Šťastný, Ölvecký
  • Nižnekamsk: Dalton – Blochin, M. Berezin, Mamašov, Selujanov, Lukjančikov, N. Belov, Rozin, Groť – Pestuško, Cibák, Milovzorov – Netík, Koukal, Polygalov – J. Aľševskij, Chochriakov, S. Aľševskij – Galimov, Ziazov, Komaristyj

Ostatné výsledky KHL
HC Lev Praha – Ufa 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) – Ľuboš Bartečko 1+0
Doneck – Astana 2:4 (1:2, 1:1, 0:1) – Ján Laco chytil 36 zo 40 striel hostí
Atlant Mytišči – Čeľabinsk 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Nižnij Novgorod – Magnitogorsk 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)
Jaroslavľ – Jekaterinburg 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Amur Chabarovsk – SKA Petrohrad 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Metallurg Novokuzneck – Dinamo Moskva 2:4 (2:1, 0:2, 0:1) – Dominik Graňák (Dinamo) 1+0

Brankár Nižnekamska Matt Dalton dostáva gól po...
Jaroslav Aľševský z Nižnekamska padá po súboji...