Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kozák ml. prezradil, čo bude pre Košice kľúčové, aby sa zlepšili. Mecenášom klubu chceme splniť ich sen

Futbalisti FC Košice odštartovali počas prvého januárového týždňa spoločnú prípravu na jarnú časť Niké ligy zatiaľ bez nových tvárí. Tréner Ján Kozák ml. očakáva posily na všetky posty, aby sa tímu podarilo naplniť hlavný cieľ, ktorým je záchrana v najvyššej súťaži.

05.01.2024 12:58
Ján Kozák ml. Foto: ,
Ján Kozák ml. si doma v Košiciach symbolicky vyhrnul rukávy.
debata (11)

„Spoločnú prípravu sme začali testovaním hráčov. Chceme sa zlepšovať po všetkých stránkach a byť fyzicky pripravení na náročné zápasy. Ak to splníme a budeme aj zdraví, tak na jar uvidíme ešte lepšie Košice než v závere jesennej časti,“ uviedol tréner FC Košice.

Košičania sa v lete 2023 vrátili do najvyššej súťaže po ôsmich rokoch. V prvom kole získali cenný bod za bezgólovú domácu remízu s majstrovským Slovanom Bratislava, no neskôr ich zasiahla výsledková kríza, keď prehrali 10 zápasov za sebou.

Zlomili ju až v závere, keď zvíťazili v „šesťbodovom“ zápase proti Michalovciam (2:1) a následne získali body za remízy v Zlatých Moravciach (0:0) a s Ružomberkom (2:2).

Ciele? Postup v pohári a záchrana

Priebežne figurujú na 10. mieste a s 12 bodmi na konte majú osembodový náskok na posledné Michalovce.

„Na konci jesennej časti sa nám niečo podarilo. Chceme na to nadviazať a podávať ešte lepšie výkony,“ uviedol obranca Martin Šindelář.

Počas nevydareného úseku v jesennej časti došlo aj k zmene na trénerskom poste, na ktorom Ján Kozák ml. nahradil Antona Šoltisa.

Video

"Mal som čas spoznať mužstvo a pred zimnou prestávkou sme si s vedením niečo naznačili. Na kádri pracujeme od konca jesene.

Verím, že postupne sa k nám pripoja hráči, ktorí zvýšia konkurenciu a kvalitu tímu. Na každom poste by sme sa chceli posilniť, prísť by mohli 3–4 hráči," prezradil Kozák.

Aj vzhľadom na výsledky v jesennej časti a postavenie v tabuľke je cieľ nováčika súťaže jednoznačný:

"Prvý cieľ je jednoznačne záchrana. A zároveň aj zlepšovať sa a byť ťažký súper pre každý tím v lige. Urobíme maximum pre to, aby sme boli čo najlepšie pripravení.

Obdobie prípravy bude krátke, bude v nej veľa faktorov. Naša úloha je pripraviť čo najlepšie hráčov, ktorých tu máme a keď prídu noví, potom sa im budeme venovať," poznamenal Kozák.

834074220 Čítajte viac Zlé správy pre PSG, katastrofa pre Slovensko. Hrozí, že Škriniarova sezóna sa skončila už v januári

Práve Košická futbalová aréna bude na jar dejiskom finálového zápasu Slovenského pohára – Slovnaft cupu a táto skutočnosť znamená pre hráčov FC motiváciu navyše.

V SP ich už začiatkom februára čaká domáci zápas 5. kola so Spartakom Trnava. Finálová účasť v domácom prostredí je pre Košičanov veľké lákadlo.

„Majitelia a sponzori majú taký sen a budeme sa snažiť splniť ho. Samozrejme, chceme postúpiť aj v Slovenskom pohári, no náš prvoradý cieľ je záchrana,“ poznamenal Kozák.

Kružliak má za sebou smoliarsky rok

Kormidelník FC Košice nemal v úvodný týždeň spoločne prípravy k dispozícii ani jedného nového hráča. Privítal však viacerých, ktorí sa vrátili po zdravotných problémoch. Patrí k nim aj obranca Dominik Kružliak, ktorý má za sebou náročný rok 2023.

V lete sa vydal za zahraničným angažmánom do Grécka, ktorý mu však vôbec nevyšiel a krátko na to sa upísal Košiciam. Už v prvom zápase v drese FC na ihrisku Ružomberka si privodil zranenie kľúčnej kosti, ktoré ho vyradilo na zvyšok jesennej časti.

"Už sa cítim veľmi dobre. S mužstvom trénujem naplno, no ešte to musím docvičiť, no ide to dobre a podľa plánu. Celkovo bol minulý rok pre mňa smoliarsky.

Po zranení som bol tri mesiace mimo a hoci by som možno ešte niečo stihol odohrať už v decembri, rozhodli sme sa radšej nič neunáhliť a radšej sa poriadne pripraviť na jarnú časť. Teraz som rád, že som už konečne zdravý a teším sa na to, čo máme pred sebou," poznamenal Dominik Kružliak.

Aktuálny káder FC Košice

Brankári: Matúš Kira, Matúš Putnocký, Frederik Valach
Obrancovia: Lukáš Fabiš, Jakub Jakubko, Michal Jonec Ján Krivák, Dominik Kružliak, Ján Mizerák, Bernard Petrák, Martin Šindelář
Stredopoliari: Michal Faško, Dávid Gallovič, Oleksandr Golikov, Lukáš Greššák, Erik Liener, Erik Pačinda, Kristi Qose, Šimon Sabolčík, Miroslav Sovič ml., Péter Varga, Marcel Vasiľ
Útočníci: Žan Medved, Sagna Landing, Rastislav Korba
Odchody pred jarnou časťou: Boris Turčák (ukončenie zmluvy), Tidjani Anane (Al Rayan, Saudská Arábia)

Koľko zarobili slovenské futbalové kluby Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kozák ml. #FC Košice