Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Suverénny Real Madrid. Pri všetkých góloch bol Rodrygo, trafil sa aj Bellingham

Futbalisti Realu Madrid poskočili po 14. kole na prvé miesto španielskej La ligy. V nedeľňajšom stretnutí potvrdili pozíciu favorita, keď na ihrisku Cadizu triumfovali 3:0.

26.11.2023 21:12
Rodrygo Jude Bellingham Foto:
Víťazstvo Realu Madrid zariadila dvojica Rodrygo a Jude Bellingham.

Na prvom mieste majú náskok jeden bod na Gironu, ktorú však v pondelok čakala dohrávka kola proti Atleticu Bilbao. Útočník Realu Rodrygo sa na víťazstve podieľal dvoma gólmi a aj prihrávkou na presný zásah Judea Bellinghama, ktorý uzavrel skóre.

Cadiz nezvíťazil už v deviatom zápase po sebe a v 20-člennej tabuľke mu so ziskom 10 bodov patrí priebežné 16. miesto.

Alejandro Garnacho Čítajte viac Gól roka v Premier League. Mladý Argentínčan z Manchestru vystrihol parádne nožničky

Hráči Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili nad FC Sevilla 2:1. Sevilla nevyhrala už v siedmom stretnutí po sebe a po 13 zápasoch má na konte 12 bodov. San Sebastian si víťazstvom upevnil pozíciu v prvej šestke tabuľky.

Duel sa v 88. minúte predčasne skončil pre obrancov Sevilly Sergia Ramosa a Jesusa Navasa. Prvý menovaný dostal červenú kartu po faule na Braisa Méndeza na hranici šestnástky, Navas za následné protesty.

Michal Ďuriš Čítajte viac Tuhý boj o tretie miesto. Trnave sa podaril dokonalý obrat, hrdinom Bainovič

Hráči FC Villarreal zvíťazili nad CA Osasuna 3:1. Všetky góly padli až po prestávke, hetrikom sa na víťazstve domácich podieľal útočník Jose Luis Morales.

Pre Villarreal to bolo prvé víťazstvo po dvoch prehrách, Osasuna nezvíťazila už v štyroch dueloch po sebe. Villareal má po 14 odohratých zápasoch 15 bodov, Osasuna o jeden menej.

La liga – 14. kolo:
FC Villarreal – CA Osasuna 3:1 (0:0)
Góly: 57., 71. a 80. Morales – 78. Catena

Real Sociedad San Sebastian – FC Sevilla 2:1 (2:0)
Gól: 3. Dmitrovič (vl.), 22. Sadiq – 60. En Nesyri. ČK: 88. Ramos po faule, Navas za nešport. správanie (obaja Sev.)

Cadiz CF – Real Madrid 0:3 (0:1)
Góly: 14. a 64. Rodrygo, 74. Bellingham