Suverénny Real Madrid. Pri všetkých góloch bol Rodrygo, trafil sa aj Bellingham

Futbalisti Realu Madrid poskočili po 14. kole na prvé miesto španielskej La ligy. V nedeľňajšom stretnutí potvrdili pozíciu favorita, keď na ihrisku Cadizu triumfovali 3:0.

26.11.2023 21:12
Rodrygo Jude Bellingham Foto:
Víťazstvo Realu Madrid zariadila dvojica Rodrygo a Jude Bellingham.

Na prvom mieste majú náskok jeden bod na Gironu, ktorú však v pondelok čakala dohrávka kola proti Atleticu Bilbao. Útočník Realu Rodrygo sa na víťazstve podieľal dvoma gólmi a aj prihrávkou na presný zásah Judea Bellinghama, ktorý uzavrel skóre.

Cadiz nezvíťazil už v deviatom zápase po sebe a v 20-člennej tabuľke mu so ziskom 10 bodov patrí priebežné 16. miesto.

Alejandro Garnacho Čítajte viac Gól roka v Premier League. Mladý Argentínčan z Manchestru vystrihol parádne nožničky

Hráči Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili nad FC Sevilla 2:1. Sevilla nevyhrala už v siedmom stretnutí po sebe a po 13 zápasoch má na konte 12 bodov. San Sebastian si víťazstvom upevnil pozíciu v prvej šestke tabuľky.

Duel sa v 88. minúte predčasne skončil pre obrancov Sevilly Sergia Ramosa a Jesusa Navasa. Prvý menovaný dostal červenú kartu po faule na Braisa Méndeza na hranici šestnástky, Navas za následné protesty.

Michal Ďuriš Čítajte viac Tuhý boj o tretie miesto. Trnave sa podaril dokonalý obrat, hrdinom Bainovič

Hráči FC Villarreal zvíťazili nad CA Osasuna 3:1. Všetky góly padli až po prestávke, hetrikom sa na víťazstve domácich podieľal útočník Jose Luis Morales.

Pre Villarreal to bolo prvé víťazstvo po dvoch prehrách, Osasuna nezvíťazila už v štyroch dueloch po sebe. Villareal má po 14 odohratých zápasoch 15 bodov, Osasuna o jeden menej.

La liga – 14. kolo:
FC Villarreal – CA Osasuna 3:1 (0:0)
Góly: 57., 71. a 80. Morales – 78. Catena

Real Sociedad San Sebastian – FC Sevilla 2:1 (2:0)
Gól: 3. Dmitrovič (vl.), 22. Sadiq – 60. En Nesyri. ČK: 88. Ramos po faule, Navas za nešport. správanie (obaja Sev.)

Cadiz CF – Real Madrid 0:3 (0:1)
Góly: 14. a 64. Rodrygo, 74. Bellingham