Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Národné tímy na EURO 2024: ME vo futbale

Profily tímov, ich história a výsledky na UEFA EURO 2024. Prezrite si zoznam národných tímov na majstrovstvách Európy vo futbale, ktoré sa konajú od 14. júna do 14. júla 2024 v Nemecku.

Program EURO 2024

25.6. 18:00
Francúzsko
Poľsko
- -
D Sleduj Voyo
25.6. 18:00
Holandsko
Rakúsko
- -
D Sleduj Dajto
25.6. 21:00
Dánsko
Srbsko
- -
C Sleduj Dajto
25.6. 21:00
Anglicko
Slovinsko
- -
C Sleduj Markíza
26.6. 18:00
Ukrajina
Belgicko
- -
E Dajto
Zobraziť všetko

Aktuálne správy z EURO 2024

Všetky články

Otázky o tímoch na ME vo futbale

Kedy sa začínajú majstrovstvá Európy vo futbale 2024?

Majstrovstvá Európy vo futbale sa začínajú 14. júna. Potrvajú mesiac, finále je na programe 14. júla.

Kde sa hrajú majstrovstvá Európy: mestá a štadióny EURO 2024

Hostiteľom záverečného turnaja je Nemecko. Zápasy sa odohrajú v desiatich mestách - Berlíne (Olympijský štadión), Mníchove (Allianz Aréna), Dortmunde (Signal Iduna Park), Gelsenkirchene (Veltins Arena), Stuttgarte (MHPArena), Hamburgu (Volksparkstadion), Kolíne nad Rýnom (RheinEnergie Stadion), Frankfurte (Deutsche Bank Park), Lipsku (Red Bull Arena) a Dusseldorfe (Merkur Spiel-Arena).

Zistiť viac

Aké tímy postúpili na ME vo futbale 2024?

Na záverečnom turnaji ME sa zúčastní 24 najlepších reprezentačných výberov kontinentu: domáce Nemecko, obhajca titulu Taliansko, Škótsko, Maďarsko, Švajčiarsko, Španielsko, Chorvátsko, Taliansko, Albánsko, Slovinsko, Dánsko, Srbsko, Anglicko, Poľsko, Holandsko, Rakúsko, Francúzsko, Belgicko, SLOVENSKO, Rumunsko, Ukrajina, Turecko, Gruzínsko, Portugalsko a Česko.

Zistiť viac

Aké sú pravidla turnaja UEFA EURO 2024?

Dvadsať štyri tímov rozdelil žreb do šiestich skupín. V nich odohrá každý tím po tri zápasy. Po dve najlepšie mužstvá z každej skupiny postúpia do osemfinále, doplní ich štvorica najlepších tímov z tretích miest. Od osemfinále sa hrá vyraďovacím systémom - cez štvrťfinále, semifinále a finále. Pri nerozhodnom výsledku vo vyraďovacej fáze nasleduje 30-minútové predĺženie. Ak sa o postupujúcom nerozhodne ani v ňom, určí víťaza jedenástkový rozstrel.

Zistiť viac

Kedy hrá zápasy Slovensko na ME 2024?

Slováci odohrajú v základnej E-skupine tri zápasy. Prvý v pondelok 17. júna o 18.00 s Belgickom, následne sa stretnú v piatok 21. júna o 15.00 s Ukrajinou, boje v skupinovej fáze uzavrú duelom s Rumunskom v stredu 26. júna o 18.00.

Zistiť viac

V ktorej skupine je zaradené Slovensko na ME vo futbale 2024?

Na začiatku mája Medzinárodná futbalová asociácia (UEFA) priniesla novinku, pri ktorej tréneri môžu namiesto pôvodných 23 nominovať až 26 hráčov. Každá reprezentácia má v tíme svoje stálice, ale tréneri majú voľnú ruku. Široké kádre im umožňujú vymeniť aj kompletnú základnú jedenástku.

Existuje možnosť sledovať exkluzívne rozhovory a prípravu tímov pred zápasmi na stránke?

Športweb vyšle do dejiska majstrovstiev Európy dvojicu redaktorov, ktorá prostredníctvom našej webovej stránky, denníka Pravda a tiež sociálnych sietí bude rôznymi formami informovať o novinkách v tíme pred i po stretnutiach.

Kde nájdem informácie o historických výkonoch a úspechoch každého tímu na ME vo futbale?

Každú reprezentáciu zastrešuje národný futbalový zväz. Na jeho stránkach nájdete aktuálne informácie a tiež historické míľniky, vrátane účastí na vrcholných podujatiach. Výnimkou nie je ani Slovenský futbalový zväz.

Zistiť viac