Lewandowski sa strelecky prebral, Barcelona vďaka jeho gólom otočila zápas. Atlético potvrdilo výhrou štvrtú priečku

Futbalisti FC Barcelona potvrdili v nedeľňajšom zápase 13. kola španielskej La Ligy rolu favorita a zdolali Deportivo Alaves 2:1.

12.11.2023 18:26 , aktualizované: 23:11
821601776 Foto: ,
Robert Lewandowski sa gólovo prebudil.

Zápas sa pre „blaugranas“ nezačal ideálne, keď Katalánci inkasovali už v úvodnej minúte duelu, no úspešný obrat v prospech obhajcu titulu zariadil v druhom polčase dvojgólový útočník Robert Lewandowski.

Hostia sa prekvapivo ujali vedenia už po 19 sekundách zásluhou Samuho Omorodiona. Krátko po zmene strán dokázal hlavičkou vyrovnať Lewandowski a ten istý hráč v 77. minúte premenil nariadený pokutový kop po faule na Ferrana Torresa.

Robert Lewandowski Čítajte viac Pôsobil ako cudzie teleso. Lewandowski sa stáva pre Barcelonu drahým problémom

Poľský zakončovateľ sa presadil prvýkrát od 23. septembra, odkedy strelecky mlčal. Celkovo má na konte 7 gólov a v tabuľke strelcov zaostáva o tri presné zásahy za najlepším strelcom Judeom Bellinghamom (Real Madrid).

Barca je tretia, so ziskom 30 bodov sa dotiahla na druhý Real na rozdiel dvoch bodov. Na čele je naďalej Girona, ktorá nazbierala 34 bodov.

817589269 Čítajte viac Pre toto som sem neprišiel, tvrdí nahnevaný Gündogan. Po kritike spoluhráčov odmietol aj spoločnú fotku

Atlético Madrid potvrdilo štvrtú priečku v tabuľke vďaka triumfu nad Villarrealom 3:1. Na tretiu Barcelonu stráca dva body a má zápas k dobru.

Sevilla si v lige pripísala piaty nerozhodný výsledok za sebou, keď v mestskom derby remizovala s Betisom 1:1.

Na triumf v najvyššej súťaži tak čaká už šesť kôl a patrí jej 13. priečka. Betis neprehral žiadny zápas od 21. septembra a v La Lige je na siedmej pozícii.