Senzačný obrat sa Kataláncom nepodaril. Barcelona stratila body u outsidera

Futbalisti FC Barcelona remizovali v 9. kole španielskej la Ligy na pôde Granady 2:2. V tabuľke sú tretí s trojbodovou stratou na vedúci Real Madrid.

08.10.2023 23:09
Joao Cancelo Foto:
Obranca Barcelony Joao Cancelo akoby nemohol uveriť, že so spoluhráčmi odchádzajú z Granady iba s jedným bodom.

Granada zaskočila favorita a už po sedemnástich sekundách viedla vďaka Diegovi Martinezovi, ktorý v 29. minúte zvýšil na 2:0. Barcelona znížila v nadstavenom čase prvého polčasu.

Lamine Yamal sa stal vo veku 16 rokov a 87 dní najmladším strelcom v histórii súťaže. Doposiaľ ním bol Fabrice Olinga z Malagy, ktorý si otvoril gólový účet v La Lige vo veku 16 rokov a 98 dní.

Mory Diaw Čítajte viac Škandál vo Francúzsku. Pyrotechnika zranila brankára. Paríž so Škriniarom nezaváhal

Barcelona v druhom polčase vystupňovala tlak a jeho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Sergiho Roberta v 86. minúte.

Futbalisti Las Palmas zvíťazili na pôde Villarrealu 2:1. Atletico Madrid zvíťazilo nad Realom Sociedad San Sebastian 2:1. O zisku troch bodov pre domácich rozhodol v 89. minúte Antoine Griezmann z pokutového kopu.

La Liga – 9. kolo:
Granda CF – FC Barcelona 2:2 (2:1)
Góly: 1. a 29. Martinez – 45+1. Yamal, 86. Sergi Roberto

Celta Vigo – Getafe CF 2:2 (2:2)
Góly: 24. Bamba, 43. Larsen – 2. Mayoral, 33. Greenwood, ČK: 30. Duarte (Getafe) po druhej ŽK/

Deportivo Alaves – Real Betis 1:1 (1:1)
Góly: 35. Bellerín (vlastný) – 32. Perez, ČK: 90+3. Jose (Betis)

Atletico Madrid – Real Sociedad San Sebastian 2:1 (1:0)
Góly: 22. Lino, 89. Griezmann (z 11 m) – 73. Oyarzabal

FC Villarreal – UD Las Palmas 1:2 (0:1)
Góly: 90+2. Moreno – 45+2. Coco, 51. Cardona (z 11 m)