Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Mbappé sa odmietnutím najnovšej ponuky PSG vyhol tomu, aby ho klub oklamal

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé sa chtiac alebo neúmyselne vyhol tomu, aby ho predstavitelia Paríž Saint-Germain oklamali a skomplikovali mu možný odchod z Parku princov.

10.08.2023 20:38
Kylian Mbappé 1 Foto: ,
Kylian Mbappé.
debata

Ako referuje web španielskeho denníka Marca, Parížania sa Mbappého snažili presvedčiť na predĺženie zmluvy klauzulou vo výške 200 miliónov eur, za ktorú by v lete budúceho roka mohol prestúpiť do iného klubu.

Dvadsaťštyriročný útočník bol neochvejný a ponuku na predĺženie kontraktu odmietol. V prípade akceptovania podmienok PSG by sa Mbappé stal obeťou podvodu.

Kylian Mbappé Čítajte aj Dráma eskaluje, Parížania spravili rázny krok s Mbappém. Ten si zatiaľ odskočil na Sardíniu

Vo Francúzsku sú totiž výstupné klauzuly v zmluvách hráčov zakázané.

V prípade, že by Mbappé a PSG uzavreli uvedenú dohodu, výstupná klauzula vo výške 200 miliónov eur na leto 2024 by nemala žiadnu právnu váhu.

To znamená, že Real Madrid ani žiadny iný tím by klauzulu nemohol aktivovať, Mbappé by zostal „uväznený“ v Paríži a vzniknutú situáciu by bolo veľmi ťažké vyriešiť.

Milan Škriniar Čítajte aj Písali mi po zápasoch aj po zranení, vrátil sa Škriniar k rokovaniam s PSG. Nosil kapitánsku pásku a jednou nohou bol preč, soptia v Interi

Mbappého meno sa dlhodobo spája s prestupom do španielskeho Realu Madrid, ktorý predvlani ponúkol za transfer 180 miliónov eur. Pred rokom sa zdalo, že Mbappé zamieri ako voľný hráč do Realu Madrid, no na poslednú chvíľu cúvol a podpísal s parížskym Saint-Germain novú zmluvu.

Majster sveta z roku 2018 má s PSG kontrakt do 30. júna 2024 a nedávno informoval predstaviteľov klubu, že neaktivuje opciu na predĺženie zmluvy o ďalších dvanásť mesiacov.

Zároveň vyjadril túžbu odohrať v parížskom mužstve nasledujúcu sezónu 2023/2024. Klub však nechce nechať Mbappého odísť zadarmo na konci budúceho ročníka a tvrdí, že najlepší strelec MS 2022 buď podpíše novú zmluvu, alebo ho predajú.

Neymar Čítajte aj Musia siahnuť hlboko do vrecka. Paríž stanovil cenovku na Brazílčana Neymara

Saudskoarabský klub Al-Hilal nedávno ponúkol Parížanom za prestup Mbappého 300 miliónov eur, pričom pre samotného hráča pripravil ročný kontrakt s platom 700 miliónov eur.

Predstavitelia francúzskeho šampióna potvrdili túto ponuku a dali saudskoarabskému klubu povolenie začať rokovania priamo s Mbappém, no ten sa nechcel stretnúť s predstaviteľmi Al-Hilalu, čo údajne nahnevalo funkcionárov parížskeho klubu.

Harry Kane Čítajte aj Koniec ságy? Tottenham prijal rekordnú ponuku Bayernu, píšu médiá. Na ťahu je Kane

Pred Mbappém tak stoja dve najpravdepodob­nejšie možnosti – buď zostane v PSG a nebude hrať celú sezónu 2023/2024, kým zadarmo odíde, alebo si funkcionári z Parku princov sadnú za rokovací stôl so zástupcami španielskeho Realu Madrid a zrealizujú ešte počas tohto leta prestup, ktorý údajne Mbappé najviac preferuje.

V súčasnosti je síce celá situácia v slepej uličke, no v priebehu najbližších týždňov sa môže vyriešiť.

Najhodnotnejší futbalisti, čo prestúpili zadarmo Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
10. Leon Goretzka (zo Schalke do Bayernu...
debata chyba
Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #Kylian Mbappé