Karma? Potupil Manchester United, teraz je na smiech. Liverpool prehral u posledného

Pred týždňom boli za hrdinov, keď zvíťazili nad Manchestrom United 7:0. Teraz prišlo vytriezvenie. Futbalisti FC Liverpool ukončili sériu piatich zápasov bez prehry v najvyššej anglickej súťaži na nečakanom mieste.

11.03.2023 15:44 , aktualizované: 18:34
Mohamed Salah Foto:
Smutným hrdinom zápasu sa stal Mohamed Salah, ktorý v druhom polčase nepremenil pokutový kop.
debata (2)

V sobotnom zápase 27. kola podľahli „The Reds“ zachraňujúcemu sa Bournemouthu 0:1. Domáci tím bol pritom pred zápasom na samom dne tabuľky Premier League. Jediný gól strelil v 28. minúte Philip Billing. V 69. minúte mohol po ruke domáceho obrancu Adama Smitha vo vlastnej šestnástke vyrovnať z pokutového kopu Mohamed Salah, ale z bieleho bodu poslal loptu mimo brány.

Milan Škriniar Čítajte viac Hráčske zemetrasenie v Paríži. Kto majú byť noví spoluhráči Škriniara?

Liverpool ťahal sériu piatich stretnutí bez inkasovaného gólu, v predošlom ligovom kole deklasoval doma Manchester United 7:0. V sobotu však napriek jasnej streleckej prevahe (vyhral na strely 15:5, 6:2 do priestoru brány) neskóroval ani raz. Po prehre zostal na 5. mieste. Bournemouth sa odlepil z dna tabuľky a posunul sa priebežne na 16. priečku.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur si poradili doma s Nottinghamom Forest 3:1 a poistili si štvrté miesto v tabuľke. Pred piatym Liverpoolom, ktorý prehral v Bournemouthe 0:1, majú k dobru už šesť bodov, oproti „The Reds“ však odohrali o zápas viac. Uspel aj druhý londýnsky klub, Chelsea zvíťazila na trávniku Leicestru 3:1.

Lionel Messi Čítajte viac Messi to schytáva od legiend PSG: Znechutenie, hrá horšie ako za Argentínu

Tottenham si napravil chuť po vyradení v Pohári FA, prehre s Wolverhamptonom (0:1) a remíze s AC Miláno (0:0), ktorá znamenala vypadnutie v osemfinále Ligy majstrov. Pod víťazstvo Spurs sa dvoma gólmi podpísal kanonier Harry Kane, ďalší pridal Son Heung-min. Za hostí už len v závere skorigoval Joe Worrall.

Chelsea po výhre nad Leedsom (1:0) a postupe cez Dortmund (2:0) do štvrťfinále LM slávila ďalší úspech, keď triumfovala na pôde Leicestru 3:1.

„The Blues“ zostali na 10. mieste, „líšky“, ktoré dohrávali bez vylúčeného obrancu Wouta Faesa, utrpeli štvrtú prehru za sebou a klesli na 16. priečku. Everton zdolal Brentford 1:0, jediný gól strelil domáci Dwight McNeil už po 45 sekundách od úvodného hvizdu.

Premier League – 27. kolo:
Crystal Palace – Manchester City 0:1 (0:0)
Gól: 78. Haaland (z 11 m)

Tottenham Hotspur – Nottingham Forest 3:1 (2:0)
Góly: 19. a 36. Kane (druhý z 11 m), 63. Son Heung-min – 82. Worrall

FC Everton – FC Brentford 1:0 (1:0)
Gól: 1. McNeil

Leeds United – Brighton & Hove Albion 2:2 (1:1)
Góly: 40. Bamford, 78. Harrison – 33. Mac Allister, 61. Harrison (vl.)

Leicester City – FC Chelsea 1:3 (1:2)
Góly: 39. Daka – 11. Chilwell, 45.+6 Havertz, 78. Kovačič, ČK: 87. Faes (Leicester) po 2. ŽK

AFC Bournemouth – FC Liverpool 1:0 (1:0)
Gól: 28. Billing