Ďalší profesorský výkon Lobotku a spol. Neapol sa opäť priblížil k titulu

Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v sobotnom zápase 24. kola talianskej Serie A na pôde Empoli 2:0 a opäť zvýšili svoj náskok v tabuľke.

25.02.2023 20:12 , aktualizované: 26.02.2023 15:22
Lobotka Neapol Foto:
Stanislav Lobotka v drese Neapola.

Vedú už o 18 bodov pred druhým Interom Miláno, „nerazzurri“ však môžu manko skresať v prípade nedeľného úspechu na ihrisku Bologne.

Neapol si vybudoval dvojgólový náskok už v prvej polhodine.

Najprv si po centri Hirvinga Lozana zrazil loptu nešťastne do vlastnej siete Ardian Ismajli a následne pridal z dorážky svoj 19. tohtosezónny gól najlepší strelec súťaže Victor Osimhen.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Počítač s Jágrovým číslom. Lobotka sa už neskrýva a frustruje súperov

Hostia si v druhom polčase víťazstvo ustrážili, hoci od 67. minúty hrali bez vylúčeného Maria Ruia. Lobotka odohral za „Partenopei“ celý zápas.

Neapol vybojoval siedmy triumf v rade vo všetkých súťažiach, v lige natiahol sériu víťazstiev na osem duelov. Empoli nevyhralo v Serii A už päť zápasov a v tabuľke figuruje na 12. mieste.

Inter bez Škriniara prehral na ihrisku Bologne, rozhodol Orsolini

V nedeľu Inter Miláno prehral na ihrisku Bologne 0:1. V zostave hostí chýbal pre zranenie slovenský obranca Milan Škriniar. Inter tak nedokázal znížiť stratu na vedúci SSC Neapol, ktorý po víkende zvýšil náskok pred druhým tímom tabuľky už na 18 bodov.

O triumfe Bologne rozhodol gól Riccarda Orsoliniho zo 76. minúty. Škriniar chýbal v zostave hostí, lebo ho trápi sedací sval, ktorý si poranil v stredajšom zápase Ligy majstrov proti FC Porto (1:0).

0 kolaz Čítajte viac Ohrdnutý Ramos roní slzy, utešujú ho najkrajšie oči v Paríži. Čo s ním bude, keď príde Škriniar?

„Nerazzurri“, ktorí doteraz ťahali sériu šiestich zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach, majú na druhom mieste trojbodový náskok pred tretím AS Rím a AC Miláno, ktorých však ešte čakali duely 24. kola. Bologna sa posunula v tabuľke na siedmu priečku.