Organizácia z Camp Nou zaplatila v rokoch 2016 až 2018 jeho firme dovedna 1,4 milióna eur, pričom Negreira bol v rokoch 1994 – 2018 člen komisie rozhodcov Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF).
Tebas uviedol, že katalánsky veľkoklub nemôže byť v tomto prípade potrestaný pre konflikt záujmov, lebo už uplynula trojročná premlčacia lehota.
Doplnil, že úrady v Španielsku vyšetrujú „blaugranas“ pre možnú korupciu a spomenutú spoločnosť Negreiru pre možné daňové priestupky. RFEF si vyžiadala informácie o platbách od klubu aj komisie rozhodcov.

Federácia však do prípadu pravdepodobne nezasiahne, kým ju o to nepožiada španielska justícia. Prípad je momentálne v rukách barcelonskej prokuratúry, pričom klub je zatiaľ len podozrivý z pochybenia.
Federácia vo vyhlásení uviedla, že „rozhodcovská komisia ľutuje správanie, ktoré by mohlo byť považované za neetické“.
„Žiadny aktívny rozhodca ani člen komisie sa nemôže podieľať na práci, ktorá by mohla byť považovaná za konflikt záujmov,“ uvádza sa vo vyhlásení RFEF.
Prezident FCB Joan Laporta poprel možný konflikt záujmov a podotkol, že správy boli zverejnené preto, aby sa pokúsili destabilizovať fungovanie klubu.

Spoločnosť vraj klubu vypracovala správy o rozhodcoch, čo je údajne bežná prax. Kluby v Španielsku si údajne takéto analýzy nechávajú vypracovať inými spoločnosťami alebo interne v rámci klubu.
Enríquez Negreira pre SER poznamenal, že nikdy neuprednostňoval FC Barcelona pri nomináciách rozhodcov na zápasy a že jeho úlohou bolo len slovne pomôcť klubu, ako by sa hráči mali správať pred konkrétnym rozhodcom.
„Barca“ podotkla, že „technické správy sa týkajú profesionálnych rozhodcov“ a boli nariadené „na doplnenie informácií požadovaných trénerským tímom prvého a druhého tímu“.
Konanie klubu obhajoval aj tréner barcelonského A-mužstva Xavi Hernández. „Vždy analyzujeme rozhodcov. Chceme vedieť, kto rozhoduje, či sú komunikatívni alebo nie. Je to tak už roky. Nie je to novinka,“ povedal Xavi.