Oddych alebo trest? Škriniar nehral, Inter Miláno zdolalo Udinese

V 23. kole talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Inter Miláno na domácom štadióne nad Udinese 3:1. Kapitán slovenskej reprezentácie Milan Škriniar sledoval zápas iba z lavičky náhradníkov.

18.02.2023 22:59
Martinez a Mkhitaryan Foto:
Na víťazstve Interu Miláno sa gólom podieľali Lautaro Martinez (vľavo) aj Henrik Mkhitaryan.

Zverenci trénera Filippa Inzaghiho rozhodli o svojom triumfe až v druhom polčase. Domácich dostal do vedenia belgický útočník Romalu Lukaku po úspešnej strele zo značky pokutového kopu. Dve minúty pred prestávkou vyrovnal gólom do šatne Sandi Lovric.

Pokoj do domácich radov priniesol až zásah Henrika Mkhitaryana a skóre uzavrel argentínsky kanonier Lautaro Martínez. Na poste, na ktorom hráva Škriniar, nastúpil Matteo Darmian. Už po polčase ho vystriedal Matteo D'Agostino.

Bologna zvíťazila na trávniku Sampdorie Janov 2:1. Hráči milánskeho AC potvrdili rolu favorita na ihrisku Monzy, ktorú zdolali 1:0 a so 44 bodmi sa na pár hodín dotiahli na druhý tím tabuľky a mestského rivala Inter. Ten však svoj domáci zápas zvládol a tak má pred konkurentom opäť trojbodový náskok.