City sú už na čele Premier League, pomohol im aj omyl rozhodcu

Futbalisti Manchestru City zvíťazili na ihrisku Newcastlu 2:0 a ako prvý tím v tejto sezóne anglickej ligy vyhrali šesť zápasov za sebou. Úradujúci vicemajster sa dostal na čelo tabuľky o bod pred Chelsea.

12.01.2014 20:14
Luis Suárez Foto: ,
Luis Suárez.

V pondelňajšej dohrávke ich však môže z prvého miesta zosadiť Arsenal, ktorý má pred sebou zápas na pôde Aston Villy. Liverpool aj vďaka dvom gólom Luisa Suáreza zdolal Stoke 5:3. Jedným gólom sa na víťazstve „The Reds“ podieľal aj navrátilec Daniel Sturridge, ktorý kvôli zraneniu členka mesiac a pol nehral.

Manchester City sa dostal do vedenia už v ôsmej minúte zásluhou útočníka Edina Džeka, ktorý si perfektne nabehol na center Aleksandra Kolarova. V 34. minúte domáci tím aj fanúšikov poriadne rozčúlil verdikt rozhodcu Mika Jonesa, ktorý po konzultácii s asistentom neuznal gól po parádnej strele Cheicka Tiotého z 20 metrov kvôli spornému ofsajdu. V postavení mimo hry síce boli traja hráči United vrátane najvýraznejšieho ofsajdu Yoana Gouffrana, ale podľa mienky Newcastlu sa nezapájal do hry ani nebránil brankárovi Joeovi Hartovi vo výhľade.

„Myslím, že to bol jasný gól. Neviem, prečo ho rozhodca neuznal,“ povedal k inkriminovanej situácii sám strelec." Pýtali sme sa rozhodcu, prečo tak rozhodol, ale nič nám nepovedal, takže sme to tak aj museli prijať," dodal Tioté.

V podobnom duchu hovoril tréner Newcastlu Alan Pardew. „Vysvetlenie rozhodcu bolo nejasné. Nechápem to. Aj keď sme mali štyroch hráčov v ofsajde, bola to čistá strela do horného rohu a nie je možné, aby Gouffran akokoľvek bránil Hartovi vo výhľade. Myslím, že je zle, že rozhodca neuzná gól na základe takejto formality. Bolo to zásadné rozhodnutie, ktoré nás veľmi vzalo a potom ovplyvnilo našu hru,“ uviedol Pardew.

Víťazstvo Manchestru City zvýraznil v nadstavenom čase Álvaro Negredo, ktorý potvrdil výbornú streleckú formu piatym gólom v posledných troch zápasoch.

Liverpool išiel na ihrisku Stoke do vedenia už po piatich minútach, kedy si strelu Alyho Cissokha zrazil do vlastnej bránky domáci kapitán Ryan Shawcross. Krátko po polhodine hry po prvý raz udrel Suárez, ktorý vystihol nepresnú malú domov a zvýšil na 2:0.

Domáci však ešte do prestávky stihli vyrovnať po góloch Petra Croucha a Charlieho Adama.

V druhom polčase najprv kapitán Liverpoolu Steven Gerrard premenil pokutový kop a za ďalších 20 minút sa znovu presadil najlepší strelec anglickej ligy Suárez, ktorý krížnou strelou k žrdi zaznamenal 22. trefu v sezóne. Po znížení Jonathana Waltersa dal tri minúty pred koncom výsledku definitívnu podobu Sturridge, ktorý tak oslávil návrat po osemzápasovej absencii.

Newcastle United – Manchester City 0:2 (0:1)
Góly: 8. Džeko, 90.+ Negredo

Stoke City – FC Liverpool 3:5 (2:2)
Góly: 39. Crouch, 45. Adam, 85. Walters – 32. a 71. L. Suárez, 5. Shawcross (vlastný), 51. Gerrard (z pok. kopu), 87. Sturridge
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie.