Dúbravka si rýchlejšie inkasovaný gól nepamätá. Rakúsky tréner však vystrúhal Slovákom pochvalu

Zlyhanie trojice stredopoliarov a svetový rekord na slovenský úkor. Kvalitné napádanie v prvom polčase, úpadok v druhom. Minimum vyložených šancí a potvrdenie najslabšej stránky národného tímu.

24.03.2024 07:10
Martin Dúbravka Foto: ,
Brankár Martin Dúbravka (vpravo) inkasuje druhý gól od Rakúšanov.

Futbalová reprezentácia má za sebou úvodný duel roka 2024. Zverenci Francesca Calzonu prehrali v sobotu večer v Bratislave s Rakúskom 0:2.

V utorok ich čaká druhý prípravný duel v marcovom asociačnom termíne. Od 18.00 vyzvú v Osle domáce Nórsko.

„Nepovedal by som, že sme zhoreli. Do pološancí sme sa dostali. V strede to zhustili. Na krajoch bol priestor, ale nevypracovali sme si vyložené príležitosti. Oni mali možno dve a dali dva góly,“ povedal po stretnutí Martin Dúbravka.

Brankár Newcastlu lovil loptu zo siete už po šiestich sekundách, kedy sa trafil Christoph Baumgartner.

Christoph Baumgartner Čítajte viac Stáli ako tréningové kužele. Slovensko dostalo najrýchlejší gól v histórii

"Asi som takýto rýchly gól nedostal. Skôr ma mrzí, že sme sa na túto ich schému pripravovali. Súperov hráč to zobral na seba, spravil to dobre.

Úvod nám nevyšiel, ale potom sme si vypracovali šance a dostali ich pod tlak. Chýbala lepšia kvalita v zakončení.

Keď inkasujete, s mužstvom to zamáva bez ohľadu na minútu. Máme dostatok skúsenosti. Chalani nepanikárili.

Pripravovali sme sa na silného súpera. Majú prepracovaný systém. Nebral by som len negatíva, bolo tam aj viacero pozitív," doplnil Dúbravka.

Na duchu neklesal ani krídelník Sparty Praha Lukáš Haraslín. S Dávidom Hanckom opäť zatápali súperovi, ale tentokrát neboli takí výrazní ako v kvalifikačných bojoch v minulom roku.

SR futbal ME2024 príprava Rakúsko BAX Čítajte viac Bez nápadov, šancí aj gólov. Národný tím v ponurej atmosfére prehral s Rakúskom

"Trochu nás ten rýchly inkasovaný gól zaskočil. Rakúsky hráč to v úvode urobil skvele, avšak nepoložilo nás to.

Súper a trafil dvakrát a my ani raz. Škoda. Sám mi to po rohu Tomáš Suslov skvele pripravil, dal som to do stredu bránky," vravel Haraslín.

Na tribúny prišlo takmer desaťtisíc divákov. Pravda, minimálne tretinu tvorili fanúšikovia z Rakúska.

Super návšteva na to, aké bolo počasie. Najmä z ohľadom na to, koľko divákov chodilo v minulosti.

A tiež preto, že sa konali dve podujatia v rovnakom čase. Priklonili sme si ľudí na svoju stranu a to je dobre. Zlé je, že sme ich nepotešili výsledkom," povzdychol si Haraslín.

Spoločne s Dúbravkom či trénerom Francescom Calzonom vyzdvihli silu rakúskeho celku.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzona našiel trojicu vinných za inkasovaný gól. Inak som spokojný, Rakúšania budú prekvapením Eura

"Porovnávali sme sa s kvalitným mužstvom na najvyššej úrovni. Dobrá skúška a cenné skúsenosti pred majstrovstvami Európy. Stále máme niekoľko mesiacov a tri prípravné duely.

V utorok nás čaká zaujímavý severský súper. Zrejme to bude fyzicky náročnejšie. Môžeme očakávať veľa súbojov v strede.

Hrali sme s nimi pred dvomi rokmi, kedy nás zatlačili," pripomenul utorňajší duel Slovákov proti Nórsku (v Osle o 18.00).

Pozitívne slová si pre súpera z druhého brehu Dunaja odložil aj skúsený kouč Rakúska Ralf Rangnick.

"Pochvala pre Slovákov. Nemali sme to s nimi ľahké. V prvom polčase sme mali problémy.

Mali sme skvelých úvodných pár sekúnd, ale až v druhom dejstve sme dokázali súpera trochu viac vylákať. Na šance sme však dominovali," uzavrel Rangnick.

Poklady ligy. Ktorí hráči odišli za milióny? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Nie je to pravidlo, no aj zo slovenskej ligy...

Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Lukáš Haraslín #Martin Dúbravka