Trnava nepremenila pokutový kop. Pri oslavách storočnice s Valenciou nesklamala

Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali v sobotnom dueli v rámci osláv 100. výročia založenia klubu so španielskou Valenciou 0:1.

22.07.2023 20:12
360160024 6710019589061063 4962090903882620325 n Foto:
Na súboj Trnavy s Valenciou prišlo viac ako 12-tisíc divákov.

Trnavčania sa pred viac ako 12-tisíc divákmi mohli ujať vedenia v 10. minúte, ale útočník Marco Djuričin nepremenil pokutový kop.

Penaltu kopali aj hostia a jediný gól stretnutia z nej strelil v 25. minúte Alberto Mari. Domáci „kotol“ odpálil v 65. minúte symbolický ohňostroj, ktorý však Spartakovcom nepomohol k vyrovnaniu.

FC Spartak Trnava – Valencia CF 0:1 (0:1)
Góly: 25. Mari, Rozhodovali: Kralovič – Štrbo, Krivošík 12.173 divákov.
Trnava: Vantruba (46. Rusov) – Koštrna (46. Rehák), Gorosito (66. Ujlaky), Kóša (66. Rýzek), Breznik (46. Mikovič) – Bainovič (46. Karhan), Zeljkovič (46. Peňa), Bukata (46. Procházka) – Azango (46. Oseni), Djuričin (46. Ristovski), Ofori (46. Daniel)
Valencia: Rivero – Thierry, Paulista, Diakhaby, Gaya – Pepelu, Guerra, Tejon – Fran Perez, Mari, Gonzalez

Spartak sa kvalitného súpera nezľakol a v úvodných minútach sa dokázal udržať na lopte. V 10. minúte spadol v šestnástke domáci Gorosito a hlavný rozhodca Kralovič nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Djuričin, no brankár Rivero vystihol smer strely a dokázal ju zneškodniť.

Po štvrťhodine hry mohol rakúsky útočník svoje zaváhanie odčiniť, ale tentoraz pomohla Riverovi pravá žrď. Následne Valencia zvýšila aktivitu a v 25. minúte si vypýtal penaltu Mari, ktorý poslal hostí do vedenia.

Lionel Messi Čítajte viac On nie je človek! Veľkolepý debut Lionela Messiho v USA. O víťazstve Interu Miami rozhodol výstavným kúskom v hodine dvanástej

Do druhého dejstva obe mužstvá prestriedali takmer všetkých hráčov, z domáceho tímu pokračovala iba stopérska dvojica Gorosito a Kóša.

Početné zmeny v zostavách sa premietli aj do nepresností v medzihre. V 65. minúte sa hra na pár minút prerušila a zo sektoru domácich fanúšikovia Spartaka odpálili oslavný ohňostroj. Ani ten však nepomohol Trnavčanom k vyrovnaniu.

Takto sa zmenili futbalové hviezdy 80. a 90. rokov Fotogaléria - 73 fotiek Všetky fotky
Máme pre vás zlú správu - aj futbalové legendy...
Viac na túto tému: #Spartak Trnava #Valencia