Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Na dovolenke utrpel krvácanie do mozgu. Manželka van der Sara poskytla aktuálne informácie z jisky

Zdravotný stav bývalého futbalového brankára Edwina van der Sara je naďalej stabilizovaný, no stále znepokojujúci po tom, čo v piatok utrpel krvácanie do mozgu.

08.07.2023 15:13
Edwin van der Sar Foto: ,
Edwin van der Sar (vľavo) na snímke z roku 2021.
debata (5)

Päťdesiatdvaročného Holanďana hospitalizovali v nemocnici v Splite na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS).

Van der Sar bol podľa informácií holandskej verejnoprávnej televízie NOS na dovolenke v Chorvátsku, keď sa náhle zhoršil jeho zdravotný stav. Do nemocnice ho previezli vrtuľníkom.

Edwin van der Sar Čítajte aj Strach o slávneho gólmana. Van der Sara hospitalizovali v Splite s krvácaním do mozgu

„Edwin zatiaľ zostáva na jiske. Jeho stav je stabilizovaný, ale znepokojujúci. Ajax zdieľa túto informáciu v mene Edwinovej manželky Annemarie. Jeho rodina je spolu s naším klubom vďačná a hlboko dojatá mnohými správami vyjadrujúcimi podporu,“ uvádza vo vyhlásení Ajax Amsterdam, v ktorom do mája tohto roka zastával van der Sar funkciu generálneho riaditeľa.

Van der Sar pôsobil po konci aktívnej hráčskej kariéry práve v štruktúrach najúspešnejšieho holandského klubu, od roku 2012 bol člen predstavenstva a riaditeľ marketingu.

Funkcie generálneho riaditeľa sa ujal v roku 2016.

6. Kylian Mbappé Čítajte aj Prestup Mbappého už nie je sci-fi. Známy agent načrtol čiastku i tri kluby, kam by mohol futbalový velikán čoskoro odísť

„Po takmer 11 rokoch v predstavenstve som vyčerpaný. Nie je to dobrý pocit, keď musím urobiť bezprostredné rozhodnutie o budúcnosti tohto úžasného klubu. Rozhodol som sa teraz skončiť,“ uviedol vo vyhlásení v máji tohto roka.

Počas kariéry pôsobil okrem Ajaxu aj v Juventuse a v rokoch 2005 až 2011 obliekal dres Manchestru United.

S „červenými diablami“ získal štyri tituly v anglickej Premier League a druhýkrát v kariére zodvihol nad hlavu „ušatú“ trofej za víťazstvo v Lige majstrov (2007/2008).

Prvý triumf v najprestížnejšej klubovej súťaži slávil v sezóne 1994/95 s Ajaxom. Za národný tím odohral 130 duelov, viackrát obliekol dres „Oranjes“ iba Wesley Sneijder (134).

Najväčšie prestupy podľa umelej inteligencie Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
10. Neymar (Barcelona - Paríž St. Germain)....
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Edwin van der Sar