Tá penalta? Sorry, ale bol to výsmech! Straka sa rozohnil na rozhodcu i excelentne padajúceho Žilinčana

Boli veľmi blízko k premiérovému triumfu v sezóne. Nakoniec však prišiel kontroverzný moment a vyrovnanie ustarosteného favorita na 1:1.

25.02.2024 08:05
František Straka Foto:
Nový tréner MFK Zemplín Michalovce František Straka.
debata (9)

Futbalisti Michaloviec si mohli výrazne vylepšiť pozíciu v záchranárskych prácach v Niké lige.

V 23. minúte ich kvalitný výkon na ihrisku Žiliny podčiarkol vlastný gól Patrika Leitnera.

Hostia dlho držali druhý tím ligovej tabuľky na uzde. Nakoniec sa prvý triumf v sezóne v sobotňajšom zápase 21. kola nedosiahli.

Michalovčanov obral o trojbodový zápis a ukončenie negatívneho rekordu – spoločne so Zlatými Moravcami držia najdlhšiu sériu bez výhry v ligovej súťaži – kontroverzný moment.

V nadstavenom čase podľa rozhodcu Petra Valenta fauloval obranca Lukáš Šimko unikajúceho Dominika Javorčeka v pokutovom území.

Dostal žltú kartu a domáci Timotej Jambor nakoniec vyrovnal na konečných 1:1 z bieleho bodu.

František Straka Čítajte viac Chýbal iba kúsok, Straka takmer šokoval Žilinu. Situácia pri penalte? Urobte si názor sami, odkázal kouč Michaloviec

„Určite to nebol faul. Položil som na neho ruku, lopta bola za čiarou a on spadol,“ hovoril pre RTVS obranca Šimko.

Na pozápasovej tlačovke sa hneval na verdikt hlavného arbitra aj nový tréner Michaloviec František Straka.

Skúsený český kormidelník mužstvo herne pozdvihol a taktiež namotivoval k jednému z najlepších výkonov v sezóne.

Pred zápasom by bod bral, ale sklamanie na tlačovej konferencii z konečnej remízy skrýval len ťažko.

"Som spokojný, pretože sme sa prezentovali veľmi dobre najmä v prvom polčase. Boli sme agresívni, pretože súper má silných a takticky skvele pripravených hráčov.

Fajn, bod aj beriem, aj neberiem, pretože sme v závere nepostrážili jeden nábeh súpera. Situáciu nech si každý vyhodnotí podľa seba. Môj tím musím pochváliť, pretože bojoval a som presvedčený, že má na to, aby zostal v lige," uviedol Straka v prvotnej reakcii.

František Straka Čítajte viac Čech Straka: Východniari? Sparťanov futbal nikde nebolel tak, ako práve tu. Boli to "nechuťáci", no skvelí chlapi. Keď spustili, museli sme si domýšľať

Neskôr však prišla podstatne ostrejšia reakcia smerom k rozhodcovi Valentovi i faulovanému Javorčekovi zo Žiliny.

„Tá penalta? Sorry, ale bol to výsmech! Hovoril mi, že tam bol iba ľahký dotyk a hráč súpera sa excelentne hodil na zem,“ hneval sa Straka.

Jeho náprotivok Jaroslav Hynek neskrýval, že kontroverzný moment zachránil domácim kožu.

"My musíme vo finále remízu zobrať, ale myslím si, že zápas sme mali gólovo zvládnuť, zvlášť v prvom polčase, kde sme mali dobré situácie, ktoré vieme riešiť lepšie.

Nepomohli nám dnes ani striedania a ani zmeny na pozíciách, spokojní nie sme ani s hrou, penalta nám zachránila výsledok.

Súper skvele bránil, my sme boli mimoriadne nepresní a musíme riešiť dôvod, pre ktorý to tak bolo. Musíme byť lepšie nastavení aj v hlave," uzavrel kouč Žiliny.