Kodaň s obrancom Vavrom je blízko k Lige majstrov. Poľský majster nedal ani gól

Futbalisti FC Kodaň v zostave so slovenským obrancom Denisom Vavrom sa priblížili postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov.

22.08.2023 23:21
FC Kodaň Foto:
Radosť futbalistov FC Kodaň po góle, ktorý dosiahli na trávniku poľského majstra Raków Czestochowa.

V utorňajšom zápase play off zvíťazili na ihrisku poľského tímu Rakow Čenstochová v Sosnowieci 1:0, keď jediný gól dosiahli po nešťastnom zásahu obrancu Bogdana Racovitana do vlastnej bránky.

Lepšiu východiskovú pozíciu si pred odvetou vytvorili aj hráči Royal Antverpy, ktorí doma zdolali AEK Atény 1:0. V stretnutí medzi Glasgowom Rangers a PSV Eindhoven sa zrodila remíza 2:2.

Odvety sú na programe v stredu 30. augusta. Do skupinovej fázy postúpia víťazi dvojzápasov, zdolané tímy z play off budú hrať v skupinovej fáze Európskej ligy.

Michal Paták Čítajte viac Mal padnúť určitý počet gólov, tvrdí tréner. Český rozhodca skončil, čelí obvineniam z podvodu

Rozhodujúci moment víťazstva Kodane na ihrisku Čenstochovej prišiel už v 9. minúte. Útočník Mohamed Elyounoussi chcel v šestnástke z ľavej strany prihrať pred bránku, no Racovitan loptu stečoval do vlastnej bránky.

Domáci sa v 39. minúte nakrátko radovali z vyrovnania, no VAR ukázal, že presnému zásahu Giannisa Papanikolaoua predchádzal ofsajd. Herne vyrovnané stretnutie napokon prinieslo iba štyri strely na bránku (2:2).

Ani v zápase Royal Antverpy – AEK Atény diváci dlho nečakali na rozhodujúci gól. V 16. minúte sa oň postaral domáci útočník Vincent Janssen.

798729170 Čítajte viac Kde ju to chytil? Španiel oslavoval gól s rukou na pravom prsníku asistentky. Povesť mu to nezlepšilo

Po spolupráci s Arthurom Vermeeren sa dostal za obranu a zblízka prekonal brankára hostí Athanasiadisa. Hostia mali počas zápasu viac z hry, no k lepšiemu výsledku im nepomohla ani výrazná strelecká prevaha – celkovo 8:21, na bránku 4:4.

Hráči Glasgowu Rangers dvakrát viedli proti PSV, no do odvety si napokon odniesli remízu. V závere prvého polčasu sa efektnou strelou spoza šestnástky prezentoval Abdallah Sima, no po zmene strán využil nedôraz v defenzíve domácich Ibrahim Sangare – 1:1.

Gól domáceho Matonda v 76. musel potvrdiť VAR, prienik za obranu hostí napokon nebol z ofsajdu. Konečnú podobu výsledku dal v 80. minúte Luuk De Jong, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope.