Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kde ju to chytil? Španiel oslavoval gól s rukou na pravom prsníku asistentky. Povesť mu to nezlepšilo

Napriek zisku titulu majsteriek sveta vo futbale je okolo španielskej ženskej reprezentácie rušno. Najnovšie sa objavilo na sociálnych sieťach video, ktoré neukázalo trénera Jorgeho Vilda v tom najlepšom svetle.

22.08.2023 17:43
798729170 Foto:
Tréner španielskej ženskej futbalovej reprezentácie Jorge Vilda (v strede) v obkolesení svojich hráčok.
debata (6)

Španielske futbalistky sa po nedeľňajšom víťazstve nad Anglickom (1:0) stali po prvýkrát v histórii majsterkami sveta. Španielsky zväz však musí riešiť jeden škandál za druhým.

Najskôr to boli príliš vrúcne bozky prezidenta zväzu Luisa Rubialesa na tvár Jennifer Hermosovej, teraz prišiel na rad tréner tímu Vilda.

Po góle vo finále šampionátu položil na niekoľko sekúnd ruku na ľavý prsník asistentky trénera Montserrat Toméovej. Zdá sa, že tá jeho ruku v zápale radostného momentu nevníma a nereaguje naň. Na sociálnych sieťach však Vilda za tento čin poriadne kritizovali.

Tento možno na prvých pohľad nevinný moment si španielske médiá ihneď spojili s nedobrou situáciou v ženskej reprezentácii na jeseň minulého roka.

V tom čase 15 najlepších futbalistiek krajiny bojkotovalo reprezentáciu kvôli Vildovým metódam. Podľa The Athletic nesmeli napríklad hráčky zamknúť v noci svoje hotelové izby až pokým ich tréner neskontroluje. Kritizovaný bol aj za to, že sa k hráčkam správa ako k malým deťom.

381288239 Čítajte viac Škandál v Česku. Indície ukazujú na predaný zápas. Stávková kancelária a zväz sa obrátia na políciu

Silná skupina futbalistiek vyzvala zväz na odvolanie trénera a pohrozila, že ak Vilda neprepustia, už nebudú hrať v najcennejšom drese. V správe uviedli, že situácia v reprezentácii má vplyv na ich zdravotný a emocionálny stav.

Zväz však stál za svojim trénerom, ktorý sa pohybuje medzi najlepšími Španielkami od roku 2015. Po rokovaniach s hráčkami sa tri z nich vrátili do tímu pre majstrovstvá sveta. Jednou z nich je aj Bonmatiová, ktorá bola zvolená za najlepšiu hráčku MS v Austrálii a na Novom Zélande.

Hráčky z FC Barcelona: Leónová, Patri Guijarrová a Claudia Pinová zostali verné svojmu názoru a na najväčší úspech ženského futbalu v krajine sa pozerali len spred televíznej obrazovky. „Mám spôsob života a určité hodnoty. Nemôžem sa vrátiť, musí nastať zmena," povedala hviezdna obrankyňa Leónová krátko pred turnajom pre rádio RAC1.

Najsledovanejšie futbalistky na sociálnych sieťach Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa počtu sledovateľov...
6 debata chyba
Viac na túto tému: #MS vo futbale žien 2023 #Jorge Vilda