Pokračovanie článku: Weissova oslava, Ramírezove nožničky. Slovan čelí majstrovi v urážkach

Spomienka na MS 2010

Tréner a expert Ladislav Borbély po súboji Slovana s Mostarom vo vlaňajšom play off EKL označil duely belasých najmä na domácej pôde za epické a infarktové.

Vygradovali práve domácou odvetou proti Mostaru, ktorá sa do kroník zapísala ako jedna z nezabudnuteľných.

„Postúpili sme prakticky z ničoho,“ tvrdil vtedy Weiss.

V prvom súboji jeho zverenci prehrali 0:1, doma potrebovali vyhrať aspoň o gól a dúfať v šťastie v jedenástkovom rozstrele.

06. Swift - Slovan Čítajte viac Neľahká úloha v pohárovej Európe. Slovan spoznal možných súperov v prípade postupu i neúspechu s Mostarom

Po hodine hry išiel na ihrisko Eric Ramírez, hneď po minúte otvoril skóre a poslal duel do predĺženia. Lenže hosťujúci Savič vyrovnal v 103. minúte a všetko nasvedčovalo tomu, že Mostar si z Bratislavy odvezie postup.

V posledných sekundách predĺženia však Ramírez zahviezdil. Po vylúčení Džabu Kankavu venezuelský útočník nožničkami zariadil penaltovú lotériu, v ktorej uspeli domáci 6:5.

Weiss st. mal z postupu takú radosť, že si obehol kolečko okolo štadióna spolu s hráčmi.

„Naposledy som to urobil, keď sme na MS 2010 zdolali Taliansko 3:2,“ priznal kouč belasých.

„Vravel som Ericovi, že dá dva góly. Teraz to vyzerá, že som múdry, ale je to tak. A k Džabovi nemám čo povedať, dal by život za Slovan. Urazili jeho zosnulú mamu, to sa nerobí. Urážali nás celý zápas, v tom sú majstri sveta.“

4 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Aleksandar Čavrič #HŠK Zrinjski Mostar