Luxemburčania sa pustili do slovanistov. Weiss? Aký otec, taký syn! A čo povedať ku Kuckovi?

13.07.2023 14:27
SR futbal LM 1. predkolo Slovan Swift BAX Foto: ,
Kapitán Slovana Vladimír Weiss sa teší z vyrovnávajúceho gólu.
debata (17)

Slovenský futbalový majster ho nezvládol herne, mentálne a ani výsledkovo. Remíza 1:1 v 1. predkole Ligy majstrov proti FC Swift Hesper neuspokojila fanúšikov a tiež sa máli hráčom.

Navyše, opäť sa viac ako o výkone proti luxemburskému šampiónovi hovorí o kontroverzii. Poukázali na ňu aj luxemburské médiá.

Spravodajský portál lequotidien.lu pochválil nováčika v pohárovej Európe za jeho nebojácnosť.

Najmä v prvom polčase sa hostia nebáli kombinovať a rýchly napádaním dostávali favorita pod tlak. Slovanu odoberali lopty, vypracovali si šance a po premenenom pokutovom kope sa zaslúžene ujali vedenia.

Lenže následne podľa Luxemburčanov vstúpil do diania aj hlavný arbiter, ktorý nepredviedol ideálny výkon, čím vyhecoval domácich hráčov i tribúny.

Juraj Kucka Čítajte viac Slovan je pre UEFA problémový klub. Šéf disciplinárky SFZ odhadol trest pre Kucku

Podľa lequotidien.lu nesie veľký podiel viny aj kapitán a autor jediného gólu Slovana Vladimír Weiss ml.

"S loptou bol nepredvídateľný a neznesiteľný, odplácanie na ihrisku bolo najmä jeho dielom. Syn nemôže byť iný ako menovec a otec na lavičke videl žltú kartu za nadávky rozhodcom.

V 33 rokoch sa od kapitána skôr čaká múdrosť a vyzretosť," napísal luxemburský portál.

Aj jeho redaktorov šokoval skrat Juraja Kucku, ktorý bol po uhryznutí súpera vylúčený.

„Čo viac povedať k 36-ročnému bývalému hráčovi AC Miláno, ktorý uhryzol Ekofa a vyprovokoval šarvátku?“

SR futbal LM 1. predkolo Slovan Swift BAX Čítajte viac Najskôr záblesk Chovana, potom geniality od Weissa až po skrat Kucku. Viem ho pochopiť, háji uhryznutie tréner Weiss

Luxemburské médiá sú optimisticky naladené. Veria, že Swift v domácom prostredí dokáže vyhrať a postúpiť.

Namiesto kritiky nevyužitej polčasovej presilovej hry po vylúčení Kucku, sa zamerali práve na hviezdu belasých.

„Bola to nechutná situácia na konci polčasu. Kucka pohrýzol Ekofa a až po intervencii kapitána Swiftu Stolza zasiahli rozhodcovia a po konzultácii so systémom VAR hráča Slovana vylúčili,“ pridal sa tageblatt.lu.

Odveta je na programe v stredu 19. júla od 20.00 v Luxemburgu.

Reakcie internetu na uhryznutie Juraja Kucku Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Juraj Kucka je tvrdý hráč, ale k zákerným...

17 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Vladimír Weiss ml. #Juraj Kucka #Vladimír Weiss st.