Najskôr záblesk Chovana, potom geniality od Weissa až po skrat Kucku. Viem ho pochopiť, háji uhryznutie tréner Weiss

Pre mnohých to mala byť povinná jazda za víťazstvom pred skvelou kulisou. Platilo len to druhé. Inak Slovan hneď v prvom zápase novej sezóny 2023/24 išiel podľa starých nôt.

13.07.2023 05:39
SR futbal LM 1. predkolo Slovan Swift BAX Foto: ,
Tréner Slovana Vladimír Weiss st. s Kenanom Bajričom a Lukášom Pauschekom.
debata (33)

V uplynulej európskej sezóne mal minimum domácich duelov, v ktorých by sa divák nudil.

Buď odchádzal z Tehelného poľa nadšený, plný nezabudnuteľného zážitku, alebo so zvýšenými tepom i tlakom.

Podobne to vyzeralo aj v stredu. Takmer 15-tisícová kulisa zažila nezabudnuteľný duel proti FC Swift Hesper (1:1).

Už v piatej minúte prvého súboja 1. predkola Ligy majstrov sa diváci zhrozili. Nový brankár Milan Borjan pripomenul Adriána Chovana. Gólmana, ktorého v klube už diváci nechcú vidieť.

Milan Borjan Čítajte viac Slovan angažoval brankára Borjana, Kmotrík ml.: Bol pre nás jasnou voľbou

Kanadský reprezentant Borjan namazal súperovi ešte horším spôsobom ako slovenský gólman.

Neinkasoval vtedy a ani o desať minút, kedy si hráči Slovana ako v kinosále z prvého radu pozreli skvelý signál Swiftu. Borjan vytlačil projektil po rohovom kope nad bránku.

„Výsledkovo pre nás určite sklamanie, ale očakával som ťažký zápas,“ hodnotil duel tréner Vladimír Weiss st. na tlačovej konferencii.

„Vedeli sme, že súper bude behať, dobre napádať zo zabezpečenej obrany. Prvý polčas sme sa individuálne nevedeli viac presadiť."

SR futbal LM 1. predkolo Slovan Swift BAX Čítajte viac Mizerný štart v Lige majstrov. Slovan nevyhral, Kucka videl červenú za uhryznutie

Už po štvrťhodine bolo vidieť, že duel veľmi nevychádza ukrajinskému arbitrovi Kopijevskému. Jeho rozhodcovský meter zrejme zostal na letisku, karty rozdával ako na bežiacom páse.

Avšak najkritickejší moment zápasu rozlúskol aj pomocou systému VAR správne.

Po prvom góle Swiftu z pokutového kopu a geniálnom priamom kope Vladimira Weissa, ktorým vyrovnal, poslal Juraja Kucku po uhryznutí súpera predčasne pod sprchy.

Sprvu sa ani divákom, hráčom ani expertom nechcelo veriť, že by toho bol slovenský reprezentant schopný.

Dôkazy sú však jasné a Kucku za tento hanebný čin zrejme čaká poriadne dlhá pauza od európskeho futbalu.

"Vlado (Weiss ml.) aj Kuco (Juraj Kucka) pred zápasom strašne chceli, boli možno až premotivovaní. Musel som ich krotiť, pretože veľmi chceli odovzdať mužstvu to, čo vedia. Tú kvalitu aj skúsenosti,“ vysvetľoval Weiss st.

Skrat svojho zverenca, ktorému otvoril dvere do veľkého futbalu neodsúdil. Naopak, chápe ho.

SR futbal LM 1. predkolo Slovan Swift BAX Čítajte viac Sporné verdikty rozhodcu, Konžan ukazoval stopy po uhryznutí. Vypätý zápas Slovana v obrazoch

„Hral som futbal, viem ho pochopiť,“ vravel Weiss o vylúčení Kucku: „Bohužiaľ, to je futbal, stalo sa. Vyčítať mu to nebudem, pretože ho poznám dobre a viem, že všetko robí pre dobro.

Nevidel som to ešte dobre. Viem, že sa tam niečo stalo, nejaký incident. Musím si to pozrieť, ale určite ho trestať nebudem, pretože sa potrestal sám.“

Do Luxemburska Kucka určite nepôjde. Belasí si aj bez neho veria.

„Cez polčas som prízvukoval hráčom, že musíme byť trpezliví a 1:1 v danom stave nie je zlý výsledok. Máme dosť skúsený káder, aby sme to tam zvládli,“ verí tréner slovenského majstra.