Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Cyklistky sa prefíkaným trikom snažili nahradiť chýbajúcu pretekárku. Únia ich odhalila a potrestala

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) potrestala ženský tím Cynisca Cycling, ktorý sa snažil obísť pravidlo o minimálnom počte jazdkýň na vlaňajšom podujatí Argenta Classic. Namiesto chorej pretekárky si na bicykel sadla mechanička, organizátori však podvod odhalili.

26.02.2024 18:16
Cynisca Cycling, ženská cyklistika, cyklistky Foto:
členky tímu Cynisca Cycling.
debata

Na základe pravidiel musel mať každý tím piatich jazdcov, aby sa mohol zúčastniť na pretekoch. Americké zoskupenie Cynisca Cycling však nemohlo počítať s Francúzkou Gretou Richioudovou.

Športový riaditeľ tímu Danny Van Haute organizátorom oznámil, že je prítomná v dejisku, ale ochorela.

Štyri pretekárky fyzicky prítomné na štarte boli údajne inštruované, aby klamali o mieste pobytu piatej jazdkyne.

Peter Sagan Čítajte viac Som v poriadku, ozval sa Sagan po procedúre v talianskej nemocnici. Pod kožou mu pribudol implantát

Usporiadatelia však stajni oznámili, že nemôže na podujatí štartovať, pokiaľ sa všetkých päť pretekárok nepodpíše na štartovú listinu a reálne neodštartujú.

„Van Heute tak inštruoval mechaničku Moiru Barrettovú, aby si obliekla cyklistickú kombinézu, nasadila prilbu, prezentovala sa na štarte a podpísala štartovú listinu ako piaty jazdec,“ informovala UCI vo svojom stanovisku.

UCI označila konanie tímu ako podvod, jeho hlavnému protagonistovi Van Hautemu udelila pokutu a zakázala mu až do 31. decembra 2025 akúkoľvek športovú činnosť.

843028624 Čítajte viac Veľký úspech pre Chladoňovú! Slovenka sa po skvelom výkone prebojovala na pódium, pozrite si jej finiš

Barrettová sa pokute vyhla, ale za aktívnu rolu v celom prípade dostala suspendáciu do 1. septembra 2024.

Štyri pretekárky Anna Hicksová, Cara O’Neilová, Katherine Sarkisovová a Claire Windsorová, ktoré klamali organizátorom o mieste pobytu piatej cyklistky, dostali od UCI pokarhanie.

Tím Cynisca inkasoval takisto pokutu a nebude sa môcť zúčastniť na ďalších pretekoch v kalendári UCI, na ktorých predtým potvrdil svoju účasť.

Tým bude 6. marca GP Oetingen. Tím sa môže voči trestu odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS), informoval portál cyclingnews.com.

Cyklisti, ktorí v roku 2023 ukončili kariéru Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan nie je jediná hviezda, ktorá sa v...
debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #Medzinárodná cyklistická únia #Cynisca Cycling #cyklistky #ženská cyklistka