ONLINE: Čerňanská si domov vezie 17. miesto

Zimné olympijské Hry 2022 v Pekingu pokračujú. Jedenásty deň najväčšieho športového sviatku roka sme sledovali naživo.

14.02.2022 05:22
Viktória Čerňanská Foto:
Viktória Čerňanská v Pekingu 2022.

15.06 Rakúski skokani na lyžiach triumfovali na ZOH v Pekingu v tímovej súťaži. Získali v súhrne ôsmich skokov 942,7 bodu. Striebro vybojovali Slovinci s 934,4 b., tretí skončili Nemci so ziskom 922,9 b.

13.38 Čínska reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Sü Meng-tchao získala na ZOH 2022 v Pekingu zlatú medailu v skokoch. Domáca pretekárka triumfovala v pondelňajšom finále so ziskom 108,61 b. pred Bieloruskou Hannou Huskovovou (107,95), bronz putuje do USA zásluhou Megan Nickovej (93,76).

12.30 Po súťaži krasokorčuliarok na ZOH v Pekingu sa nebude konať medailový ceremoniál, ak medzi najlepšou trojicou skončí reprezentantka Ruského olympijského výboru (ROC) Kamila Valijevová. VIAC TU

11.58 Nórska biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová po kolapse v závere nedeľných stíhacích pretekov už nebude štartovať na ZOH v Pekingu a čo najskôr odletí domov.

9.04 Švajčiarska lyžiarka Joana Hählenová dosiahla najlepší čas v treťom meranom tréningu na zjazd žien. Na zjazdovke „Skala“ v horskom stredisku Jen-čching zaostala druhá Kira Weidleová z Nemecka o 23 stotín sekundy, tretia bola Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,59 s).

Obhajkyňa zlata Talianka Sofia Goggiová, ktorá plánuje štartovať v zjazde napriek zraneniu kolena z januárových pretekov SP v Cortine d'Ampezzo, skončila v treťom tréningu na 4. mieste s mankom 0,61 s. Olympijský zjazd žien je na programe v utorok 15. februára o 4.00 SEČ.

8.18 V dejisku ZOH 2022 v Pekingu nepribudol žiadny potvrdený prípad nákazy koronavírusom. Organizátori hier vykonali zatiaľ 69.872 PCR testov, pričom ich pozitivita má klesajúci trend. Celkový počet nakazených od 23. januára zostal po nedeli na čísle 432, informovala agentúra AFP.

7.22 Ruská krasokorčuliarka Kamila Valijevová môže po pondelkovom verdikte Športového arbitrážneho súdu (CAS) štartovať v súťaži sólistiek na ZOH 2022 v Pekingu. VIAC TU

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

6.20 Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová sa neprebojovala do finále Big Air. V pondelkovej kvalifikácii obsadila 16. priečku, od postupu ju delilo 14,25 bodu.

5.50 Francúzski krasokorčuliari Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron získali zlaté medaily v súťaži tanečných párov na ZOH 2022 v novom svetovom rekorde 226,98 bodu. Striebro si vybojovali reprezentanti Ruského olympijského výboru Viktoria Sinicinová a Nikita Kacalapov, bronz Američania Madison Hubbellová a Zachary Donohue.

5.20 Americká bobistka Kaillie Humphriesová získala na ZOH 2022 v Pekingu zlatú medailu v ženskej súťaži monobobov. V súčte časov štyroch jázd triumfovala s obrovským náskokom 1,54 sekundy pred krajankou Elanou Meyersovou Taylorovou, bronz si vybojovala Kanaďanka Christine de Bruinová (+1,76 s). Slovenská reprezentantka Viktória Čerňanská obsadila 17. priečku (+5,98 s).

Viac na túto tému: #Peking 2022