Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Bravó, Ema! Kapustová má medailu z juniorských MS aj istotu glóbusu

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová má ďalší cenný kov z juniorských MS.

29.02.2024 13:51 , aktualizované: 16:55
Ema Kapustová Foto:
Biatlonistka Ema Kapustová s malý glóbusom.
debata (3)

V štvrtkových pretekoch s hromadným štartom na 9 kilometrov skončila druhá za Nemkou Juliou Kinkovou. Bronz berie Francúzska Fany Bertrandová.

Pre 21-ročnú Kapustovú je to druhé striebro z MSJ v estónskom Otepää, kde skončila druhá aj vo vytrvalostných pretekoch.

Na strelnici dvakrát minula, ale až do záveru mala šancu aj na zlato. Na víťaznú Juliu Kinkovú z Nemecka stratila osem desatín sekundy.

Kapustová mala na štarte veľmi dobrú pozíciu, keď sa s číslom tri predstavila v prvom rade. Na prvej položke raz minula a patrila jej až 20. pozícia.

Na druhej ležke tiež nebola stopercentná, ale napriek chybe sa posunula o päť pozícii vyššie. Po čistej prvej stojke však využila zaváhania súperiek a patrilo jej priebežné piate miesto.

Záverečnú položku zvládla opäť bez zaváhania a bola na druhej priečke, strácala necelých šesť sekúnd na Fany Bertrandovú. Francúzku síce v stúpaní predbehla, no zozadu zaútočila Kinková, ktorá mala v závere viac síl.

828484482 Čítajte viac Skvelá Kapustová zažiarila na MS! Trasú sa mi nohy, usmievala sa po zisku striebra

"Bol to môj posledný individuálny štart a do pretekov som išla aj trošku smutná, že sa táto juniorská sezóna už skončí. V kútiku duše som si hovorila, že som na juniorov už stará.

Na to, ako sa tieto preteky vyvíjali od začiatku, tak som šťastná, že som sa vyhrabala z popola. Keď som prišla na druhú ležku a bola som na 18. stave, tak by som nepovedala, že ešte môžem bojovať o víťazstvo.

Snažila som sa skoncentrovať na tie streľby, aby som sa aspoň nejako posunula dopredu. Vedela som, že aj stojky vedia zamiešať poradím. Keď som na poslednej videla, že aj baby chybujú, tak som išla ‚all in‘. Dala som to na rýchlopaľbu a keď padli všetky terče, tak som do toho išla.

Videla som pred sebou baby, ale vôbec som nevedela, ktorá je prvá. Na Francúzku som si verila, Nemka mala už viac síl. Verila som, že cez ňu možno v cieli prejdem, ale bola silnejšia. Za celú túto sezónu musím poďakovať trénerovi Martinovi Otčenášovi.

To, čo sme spolu spravili a ako pracujeme, to ma veľmi teší. Tieto výsledky sú také dobré zadosťučinenie pre mňa aj preňho. Ale stále je na čom pracovať," povedala pre portál slovenskybiatlon­.sk.

Vďaka druhému miestu a započítaní 75 bodov získala zároveň malý krištáľový glóbus za preteky s hromadným štartom v juniorskom IBU pohári. Informoval o tom slovenskybiatlon­.sk.

Ďalšie Slovenky skončili mimo najlepšiu dvadsiatku. Sára Pacerová obsadila 30. miesto so stratou 1:56,1 min, Kristína Makovínyová figurovala na 38. pozícii (+2:59,1 min) a Alžbeta Garguláková dokončila preteky na 49. priečke.

V rovnakej disciplíne medzi mužmi obsadil Jakub Borguľa 29. miesto. Na víťazného Siverta Gerhardsena stratil 2:37,5 minúty, keď minul štyri terče.

Nóri ovládli preteky, keď Gerhardsena na pódiu doplnili druhý Isak Frey a tretí Tobias Alm. Na štarte sa predstavili dvaja Slováci. Matej Badáň sa umiestnil na 45. priečke (+3:42,4).

mládežnícke MS v biatlone v estónskom Otepää – preteky s hromadným štartom
juniorky na 9 km: 1. Julia Kinková (Nem.) 29:19,8 min (2), 2. Ema KAPUSTOVÁ (SR) +0,8 s (2), 3. Fany Bertrandová (Fr.) 6,6 (1),… 30. Sára PACEROVÁ +1:56,1 (4), 38. Kristína MAKOVÍNYOVÁ +2:59,1 (3), 49. Alžbeta GARGULÁKOVÁ (všetky SR) +4:14,6 (5)
juniori na 12 km: 1. Sivert Gerhardsen 32:44,6 (0), 2. Isak Frey +27,1 (2), 3. Tobias Alm (všetci Nór.) +33,1 (1),… 29. Jakub BORGUĽA +2:37,5 (4), 45. Matej BADÁŇ (obaja SR) +3:42,4 (4)

Ema Kapustová Čítajte viac Skvelý úspech mladej biatlonistky. Kapustová vybojovala na juniorských ME medailu

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Ema Kapustová