Skvelá Kapustová zažiarila na MS! Trasú sa mi nohy, usmievala sa po zisku striebra

25.02.2024 14:19 , aktualizované: 16:31
828484482 Foto:
Ema Kapustová.
debata (20)

Dvadsaťjedenročná rodáčka z Revúcej predviedla skvelý výkon na majstrovstvách sveta junioriek získala striebornú medailu.

V estónskom Otepää nestačila vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 kilometra iba na 18-ročnú Nemku Juliu Tannheimerovú. Bronz berie Lena Repincová zo Slovinska

Kapustová neminula ani jediný z dvadsiatich terčov a na trati patrila k najrýchlejším. Dosiahla ôsmy najrýchlejší bežecký čas.

"Dnes to bolo náročné už na rozcvičke. Hneď ráno som sa cítila unavená. Ani na trati sa mi nešla úplne dobre, ale snažila som sa rozložiť si sily do všetkých kôl tak, aby som v poslednom zrýchlila.

Ani na strelnici som si nebola ranami istá. Bolo to skôr na istotu, viac som si ich podržala. Podmienky boli náročné. Vedela som, že štyri nuly môžu znamenať pekný výsledok.

Potvrdilo sa to. Mám radosť, trasú sa mi nohy. Chcem sa poďakovať aj servisu, lyže držali počas celých pretekov.

Chcem si ešte užiť súťaženie v juniorskej kategórii a potom pôjdem k ženám," uviedla pre slovenskybiatlon­.sk.

Ema Kapustová Čítajte viac Skvelý úspech mladej biatlonistky. Kapustová vybojovala na juniorských ME medailu

Ďalšie dve Slovensky skončili v štvrtej desiatke. Kristína Makovínyová na 32. priečke s mankom +8:00,6 a dvoma chybami, Sára Pacerová na 40. s odstupom +9:56,6 a šiestimi nesklopenými terčmi. Alžbeta Garguláková dokončila preteky na 68. mieste so siedmimi chybami a mankom +14:06,1.

Jakub Borguľa obsadil vo vytrvalostných pretekoch juniorov 41. miesto. Na víťazného Leonharda Pfunda stratil 5:58,4 minúty, keď minul šesť terčov.

Na štarte sa predstavili štyria Slováci. Sebastián Ilavský skončil na 63. mieste so stratou 8:40,6 min. Šimon Adamov minul osem terčov a v cieli mu patrila 71. pozícia (+10:41,6). Matej Badáň sa umiestnil na 82. priečke (+12:13,5).

Mládežnícke MS v biatlone v estónskom Otepää – vytrvalostné preteky:
juniorky (12,5 km): 1. Julia Tannheimerová (Nem.) 42:14,0 min (1 tr. okruh), 2. Ema KAPUSTOVÁ (SR) +1:23,9 min (0), 3. Lena Repincová (Slovin.) +1:47,1 (0),… 32. Kristína MAKOVÍNYOVÁ +8:00,6 (2), 40. Sára PACEROVÁ +9:56,6 (6), 68. Alžbeta GARGULÁKOVÁ (všetky SR) +14:06,1 (7)
juniori (15 km): 1. Leonhard Pfund (Nem.) 39:51,3 min (1), 2. Valentin Lejeune (Fra.) + 12,8 s (0), 3. Jan Gunka (Poľ.) + 15,3 (1)… 41. Jakub BORGUĽA + 5:58,4 (6), 63. Sebastián ILAVSKÝ +8:40,6 (4), 71. Šimon ADAMOV + 10:41,6 (8), 82. Matej BADÁŇ (všetci SR) + 12:13,5 (8),