Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Výborný výkon mladých Sloveniek medzi elitou! V štafete strieľali lepšie ako Nórky či Švédky

Biatlonistky Nórska zvíťazili v štafete na 4 x 6 km v rámci podujatia Svetového pohára vo švédskom stredisku Östersund.

29.11.2023 16:53 , aktualizované: 17:10
štafeta biatlon slovensko Foto:
Slovenská štafeta v Östersunde.
debata (3)

Kvarteto Marthe Johansenová, Juni Arnekleivová, Karoline Knottenová a Ingrid Tandrevoldová malo v vo švédskom stredisku náskok 41,6 s pred Švédskom, tretie skončilo Nemecko (+47,9).

Slovenky, vo vynovenom zložení už bez sestier Fialkových, v zostave Mária Remeňová (23 rokov), Zuzana Remeňová (23), Ema Kapustová (20) a Júlia Machyniaková (23) – najmladší tím štartového poľa – obsadili 13. miesto s mankom 6:42,2 na víťazky, mali však druhú najlepšiu streľbu zo všetkých družstiev.

Nórky rozhodli o svojom triumfe až na záverečnej ôsmej streľbe, keď využili zaváhanie dovtedajšej líderky Hanny Öbergovej. Domáca biatlonistka rozhodujúci moment nezvládla, musela ísť na trestné kolo a prvé miesto prenechala nórskej finišmanke Tandrevoldovej.

shiffrin Čítajte viac Američania sa chvastajú: Európa, si pozadu! Blafovala Shiffrinová? Taktika jej jednoznačne vyšla

Najlepšie, iba so štyrmi dobíjaniami, strieľali Nemky, ale zaostávali v bežeckej stope. Piate Francúzky doplatili na jedno a šieste Češky až na tri trestné okruhy.

Mária Remeňová odštartovala slovenskú štafetu sľubne, po jednom dobíjaní na ležke bola ešte štrnásta, rovnaký strelecký výsledok mala aj na stojke a tím dostala do elitnej desiatky – svojej dvojičke Zuzane Remeňovej odovzdala na desiatej pozícii s mankom 1:04 min na líderky z Francúzska.

Po troch dobíjaniach na druhom úseku klesli Slovenky na druhej odovzdávke na 13. miesto (strata 3:03 na Nórsko) a na svoj debutový štart v SP vybehla Kapustová.

Petra Vlhová, Jasná Čítajte viac Nádherná ručná práca. Pokochajte sa trofejou, o ktorú v Jasnej zabojuje Vlhová

Predviedla veľmi dobrý výkon, v ľahu vybielila všetky terče, v stoji dobíjala iba raz a slovenský tím udržala po treťom úseku na 13. mieste s odstupom 5:02 na vedúce Švédky.

Machyniaková trafila bez chyby všetkých desať terčov, podčiarkla parádny strelecký výkon Sloveniek (0+6 – druhý najlepší) a dobehla trinásta z 18 štafiet.

„Výkon štafety hodnotím pozitívne, myslím si, že trináste miesto pred štartom nikto nečakal, takže určite je veľká spokojnosť. So svojím úsekom som spokojná, škoda že som musela na stojke dvakrát dobíjať, ale dnes dosť fúkalo na strelnici a aj na trati to bolo cítiť. Som vďačná, že sme skončili trináste,“ zhodnotila Zuzana Remeňová pre portál slovenskybiatlon­.sk.

Štafeta žien na 4×6 km

1. Nórsko (Marthe Krakstad Johansenová, Juni Arnekleivová, Karoline Offigstad Knottenová, Ingrid Landmark Tandrevoldová) 1:18:48,3 h (0+9), 2. Švédsko (Anna Magnussonová, Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Hanna Öbergová) +41,6 (1+9), 3. Nemecko (Janina Hettichová-Walzová, Selina Grotianová, Vanessa Voigtová, Franziska Preussová) +47,9 (0+4), 4. Švajčiarsko +2:19,9 Min. (0+10), 5. Francúzsko +2:23,4 (1+10), 6. Česko +2:47,9 (3+13),… 13. SLOVENSKO (Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Ema Kapustová, Júlia Machyniaková) +6:42,2 (0+6)

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #biatlon #svetový pohár #štafeta