Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Idú ako teplé rožky. Na súboj Vlhovej so Shiffrinovou sa predalo už 8-tisíc lístkov, hlási Jasná

Na preteky Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej (20. a 21. januára 2024) sa predalo už viac ako osem tisíc vstupeniek.

12.10.2023 12:02
Vlhová a Shiffrinová Foto: ,
Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová.
debata

Podľa organizátorov má akcia výraznú dynamiku a počas dvoch dní sa vypredali viac ako 2/3 diváckych kapacít. V obrovskom a špeciálnom slalome by nemali chýbať ani najväčšie esá na čele s domácou Petrou Vlhovou a Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Organizátori spustili začiatok predaja vstupeniek v utorok 10. októbra od 10.00 h. Prvá vlna odštartovala limitovaným počtom tisíc lístkov na dva dni, ich cena štartovala na sume 35 eur pre držiteľov Gopassov. Vypredala sa v priebehu piatich minút.

Petra Vlhová Čítajte viac Skúšala argentínske špeciality aj formu francúzskych mužov. Vlhová drie pred blížiacim sa štartom sezóny

Veľmi rýchlo sa minuli aj vstupenky z druhej vlny, v hodnote od 45 eur. V záverečnej tretej vlne sa cena lístkov opäť zvýšila o 10 eur. Jeden záujemca si môže kúpiť maximálne desať vstupeniek a všetky sú registrované na meno a sú neprenosné.

V stredu sa uskutočnilo aj stretnutie bezpečnostných a záchranných zložiek, s cieľom koordinácie a ich súčinnosti počas organizácie podujatia.

„Predstavili sme im do detailov plán podujatia, získali sme dôležitú spätnú väzbu a prvé pripomienky. Je potrebné si uvedomiť, že v čase podujatia budeme mať v stredisku okrem fanúšikov aj bežných lyžiarov a teda musíme sa postarať o veľký počet osôb. Naša spoločná najväčšia výzva je, aby to všetko hladko prebehlo. Chceme, aby sa nikomu sa nič nestalo a všetci si mohli užiť tento špičkový event,“ uviedol Dominik Prno, projektový manažér Svetového pohára v Jasnej v tlačovej správe.

Koláž lyžiarky Čítajte viac Odvážne na trati aj na pláži. Vlhová, Shiffrinová a spol. ukázali sexi telá

Do areálu priviezli prvé mobilné bunky pre cieľové zázemie, v riešení je inštalácia televíznych veží a ďalších dôležitých objektov pre nevyhnutnú infraštruktúru.

Preteky SP sa do Jasnej vrátia po troch rokoch. Prvýkrát v samostatnej histórii sa lyžiarky predstavili v Nízkych Tatrách v roku 2016, najprv v slalome.

Obrovský slalom museli vtedy pre silný vietor preložiť zo soboty 5. marca na pondelok 7. marca a triumfovala v ňom Rakúšanka Eva-Maria Bremová. Deň predtým v slalome zvíťazila Shiffrinová, tretia skončila Veronika Velez-Zuzulová, Vlhová bola na deviatom mieste.

V roku 2021 vyhrala slalom opäť Shiffrinová pred Vlhovou. Slovenka však triumfovala v obrovskom slalome.

Tam, kde vyrástla Petra Vlhová, to opäť žije Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Areál Podbreziny pri Liptovskom Mikuláši. Tu...
debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #svetový pohár #Mikaela Shiffrinová #alpské lyžovanie