Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slovenskí fanúšikovia vo vytržení. Potvrdené, Jasná sa vracia do seriálu Svetového pohára

Alpská komisia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v piatok definitívne schválila zaradenie pretekov Svetového pohára v Jasnej do kalendára v nadchádzajúcej sezóny.

05.05.2023 17:31
Slovak fans killington vlhová Foto:
Fanúšik Petry Vlhovej.
debata

Na Kongrese FIS v chorvátskom Dubrovniku určili aj termín inšpekcie, ktorá parametre plánovaného dejiska pretekov SP (20.-21. januára 2024) skontroluje už v júni (26.-27.6.). Informácie potvrdil Zväz slovenského lyžovania (ZSL).

Prvýkrát v samostatnej histórii sa preteky SP išli v roku 2016. Lyžiarky sa v Nízkych Tatrách predstavili najprv v slalome.

Petra Vlhová Čítajte viac Manažér lyžiarskej hviezdy: Ak by som mohol, Vlhovej vypnem hlavu. Skončí pri nej kľúčový muž?

Obrovský slalom museli vtedy pre silný vietor preložiť zo soboty 5. marca na pondelok 7. marca a triumfovala v ňom Rakúšanka Eva-Maria Bremová. Deň predtým v slalome zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová, tretia skončila Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová bola na deviatom mieste.

V roku 2021 sa Svetový pohár vrátil do Jasnej. V sobotu 6. marca slalom opäť vyhrala Shiffrinová, pred Vlhovou.

Liptáčka na domácich svahoch však triumfovala v emotívnom nedeľnom obrovskom slalome. Podujatie sa bude po ôsmich rokoch konať bez obmedzení, keďže predošlú edíciu poznačila pandémia koronavírusu.

Odmeny svetových lyžiarok v sezóne 2022/23 Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
16. Anna Swennová Larssonová - Švédsko
Príjem...
debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #FIS #jasná #alpské lyžovanie #SP