Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ďalšia nórska dominancia, jedinému Slovákovi preteky nevyšli

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v stredajších vytrvalostných pretekoch na 20 km v rámci 5. kola Svetového pohára a opäť zvýšil svoj náskok na čele celkového poradia.

11.01.2023 16:07
Michal Šima Foto: ,
Michal Šima.
debata

V nemeckom Ruhpoldingu dosiahol najlepší čas 48:48,4 min napriek dvom chybám na strelnici.

Druhý skončil jeho krajan Vetle Sjastad Christiansen s mankom 9,9 s (1 tr. min) a tretí finišoval Slovinec Jakov Fak (+29,3 s), ktorý ako jediný z favoritov strieľal čisto.

Jediný slovenský zástupca v štartovom poli Michal Šima nazbieral päť trestných minút a s mankom 8:50,5 min skončil na 79. mieste.

Pre J. T. Böa to bolo už ôsme individuálne víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, tretie za sebou a celkovo už 63. v kariére. K tomu má na konte aj 33 triumfov v tímových súťažiach.

Suverén prebiehajúcej sezóny vyhral opäť vďaka vynikajúcemu bežeckému výkonu, ktorý ho podržal aj pri slabšej streľbe.

Paulína Bátovská Fialková Čítajte viac Skvelá Fialková! V stíhačke finišovala medzi najlepšími

Už na prvej ležke totiž minul posledný terč a druhú trestnú minútu nabral na záverečnej stojke. Po nej mali lepší čas Christiansen o 6,9 i Fak o 1,7 sekundy, no líder celkového poradia predviedol v záverečnom kole mohutný finiš a v cieli tak slávil triumf.

Jeho krajan a najväčší konkurent v celkovom hodnotení SP Sturla Holm Laegreid obsadil s jednou trestnou minútou štvrté miesto (+42,8 s).

Do minútového manka sa zmestili ešte piaty Talian Tommaso Giacomel (+47,6/1 tr. min) a šiesty Benedikt Doll z Nemecka (+56,3/1). J. T. Bö bol na trati o minútu a 14,4 s rýchlejší ako druhý najlepší Martin Ponsiluoma zo Švédska, Christiansen na neho stratil v behu ešte o sekundu viac.

Šima vyštartoval na trať s číslom 4, čo sa v teplom počasí javilo ako výhoda. Na prvej položke zaváhal na poslednom terči, ktorý nesklopil, no na druhej návšteve na strelnici trafil všetkých päť. Pomalý beh ho však radil do druhej polovice štartového poľa.

Lepší výsledok si odpálil na posledných dvoch položkách, keď nesklopil zhodne po dva terče a výrazne sa prepadol. S piatimi trestnými minútami nakoniec obsadil až 79. miesto.

„Nie som vôbec spokojný, ani na trati, ani na strelnici. Inokedy ma drží nad vodou aspoň streľba, ale dnes to nevyšlo podľa plánov. Celé preteky hodnotím negatívne,“ uviedol Šima pre TASR.

V Ruhpoldingu bol v stredu jediný Slovák na trati, keďže pre zdravotné problémy nenastúpil Tomáš Sklenárik a na najdlhšej trati neštartoval ani Damián Cesnek.

debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #michal šima