Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Štát zastavil tok financií pre lyžiarov. Nesplnili podmienky

Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) už nemá oprávnenie poberať verejné finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu a tiež nemá licenciu národného športového zväzu.

31.05.2017 15:08
adam žampa, zjazdové lyžovanie Foto: ,
Ilustračné foto
debata (4)

Stalo sa tak na základe rozhodnutia Ministerstva školstva zo dňa 26. mája 2017. „Slovenskej lyžiarskej asociácii bolo zrušené osvedčenie o uznaní za národný športový zväz z dôvodu nesúladu stanov § 19 až 23 zákona č. 440/2015 Z. z,“ uvádza sa vo vysvetlení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Inými slovami, vzhľadom na dlhodobý nesúlad stanov so Zákonom o športe SLA momentálne nemôže poberať finančné prostriedky od štátu a zároveň prišla o štatút národného športového zväzu ako prvá športová organizácia na Slovensku.

„Tento stav vnímame ako dôsledok neprijatia zmeny stanov, navrhnutých začiatkom roka 2017. Keďže delegáti riadnej konferencie 14. mája neschválili návrh zmien, na ktorých sa spoločne dohodlo SLA s Ministerstvom školstva za účasti SOV, nesplnili sme lehotu, ktorá nám bola daná ministerstvom školstva. V najkratšom možnom termíne zvoláme mimoriadnu konferenciu a delegátom po úpravách opätovne predložíme zmeny stanov na schválenie,“ uvádza sa vo vyhlásení Slovenskej lyžiarskej asociácie aj pre agentúru SITA.

Toto stanovisko je v súlade s tým, čo povedal nový prezident SLA Ivan Ivanič krátko po svojom zvolení na konferencii SLA 14. mája v Novom Smokovci.

„Navrhol som vytvoriť skupinu odborníkov, ktorá sa bude skladať zo všetkých úsekov alebo po novom odvetví SLA, ktoré dohodnú všetky návrhy zmien stanov. Ak sa to uskutoční, bude najneskôr v septembri zvolaná mimoriadna konferencia SLA, ktorá tento kompromisný návrh odprezentuje,“ uviedol Ivan Ivanič po svojom zvolení za šéfa SLA.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská lyžiarska asociácia