Slalom vyhral Neureuther. Žampovi ušiel postup o jednu stotinu sekundy

Nemec Felix Neureuther zvíťazil v nedeľňajších pretekoch v slalome mužov v rámci Svetového pohára zjazdových lyžiarov v slovinskej Kranjskej Gore.

09.03.2014 14:17
Felix Neureuther Foto: ,
Felix Neureuther oslavuje v cieli triumf v slalome.

Po 1. kole figuroval na 2. priečke s tesným odstupom 5 stotín sekundy za rakúskym olympijským šampiónom v tejto disiciplíne Martom Mattom. Toho však v druhej jazde diskvalifikovali a Neureutherovi v nej napokon stačil na celkový triumf aj deviaty najlepší výkon. Druhé miesto obsadil ďalší nemecký reprezentant Fritz Dopfer (+0,59) a tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen (+0,79).
Smoliarom 1. kola bol Adam Žampa. Slovenský reprezentant dosiahol čas 55,61, ktorý ho v konkurencii 73 štartujúcich zaradil na 32. miesto. Šiesteho slalomára zo ZOH 2014 v Soči delila od postupu do 2. kola, v ktorom sa napokon predstavilo 31 pretekárov, jedna stotina sekundy. Jeho brat Andreas Žampa takisto ako v sobotu v obrovskom slalome nedokončil úvodnú jazdu.

Výsledky – Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Kranjska Gora (Slovin.) – nedeľa: slalom mužov – konečné poradie (1. + 2. kolo): 1. Felix Neureuther 1:45,50 min, 2. Fritz Dopfer (obaja Nem.) +0,59, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,79, 4. Patrick Thaler (Tal.) +0,86, 5. Marcel Hirscher (Rak.) +0,95, 6. Jean-Baptiste Grange (Fr.) +1,14, … v 1. kole 32. Adam Žampa +2,72, Andreas Žampa (obaja SR) nedokončil

Viac na túto tému: #Adam Žampa #Felix Neureuther