Dokonalosť zvaná Djokovič. Parádny zápas svetovej jednotky, Srb vyrovnal rekord Federera

Neskutočná hrá, neskutočný výsledok. Najlepší tenista na svete Novak Djokovič postúpil do štvrťfinále Australian Open suverénnym spôsobom.

21.01.2024 07:25
Novak Djokovič Foto:
Novak Djokovič odohral zatiaľ svoj najlepší zápas na Australian Open.
debata (5)

V osemfinále dvojhry v Melbourne zdolala srbská svetová jednotka Francúza Adriana Mannarina po jednoznačnom priebehu 6:0, 6:0, 6:3. Vo štvrťfinále bude súperom Djokoviča Američan Taylor Fritz. Ten vyradil nasadenú sedmičku, Gréka Stefanosa Tsitsipasa 7:6, 5:7, 6:3, 6:3.

Srb strávil proti Francúzovi na kurte len 105 minút, až sedemkrát dokázal prelomiť podanie Mannarina. Francúz neprelomil podanie súpera ani raz a v piatom vzájomnom zápase odišiel po piaty raz so sklonenou hlavou.

Novak Djokovič Čítajte viac Austrálska legenda v tom má jasno: Začnite ryť Djokovičove iniciály na trofej

Djokovič tak dosiahol už 32. víťazstvo v Melbourne za sebou. Vo štvrťfinále niektorého z grandslamových turnajov sa predstaví po 58. raz, čím vyrovnal rekord Švajčiara Rogera Federera.

Neuveriteľný priebeh, na 4. kole grandslamu, mali najmä prvé dva sety, ktoré Djokovič zvládol za 67 minút. Srbský fenomén získal 13 gemov v rade a v treťom sete poľahky dokráčal k postupu.

„Najlepšie sety za dlhé obdobie. V treťom som veľmi chcel skončiť zápas, pretože tlak na štadióne narastal. Musel som to dať nabok a sústrediť sa na dokončenie zápasu. Podával som veľmi dobre, celkovo to bol dobrý výkon,“ citovala najvyššie nasadeného hráča a najlepšieho tenistu rebríčka ATP agentúra AP.

výsledky – 4. kolo:
Andrej Rubľov (Rus.-5) – Alex de Minaur (Aus.-10) 6:4, 6:7 (5), 6:7 (4), 6:3, 6:0, Jannik Sinner (Tal.-4) – Karen Chačanov (Rus.-15) 6:4, 7:5, 6:3, Taylor Fritz (USA-12) – Stefanos Tsitsipas (Gréc.-7) 7:6 (3), 5:7, 6:3, 6:3, Novak Djokovič (Srb.-1) – Adrian Mannarino (Fr.-20) 6:0, 6:0, 6:3