Klesol k zemi, oči sa mu leskli. Rubľov získal svoju (doteraz) najcennejšiu trofej

Ruský tenista Andrej Rubľov sa stal víťazom antukového turnaja ATP Masters 1000 v Monte Carle. Piaty nasadený hráč zdolal v nedeľnom finále dvojhry turnajovú päťku Dána Holgera Runeho po trojsetovom boji 5:7, 6:2 a 7:5. V treťom sete pritom prehrával 0:3 i 1:4.

16.04.2023 18:27
Andrej Rubľov Foto: ,
Andrej Rubľov s trofejou z Monte Carla.
debata (18)

Rubľov získal svoj prvý titul z turnajov Masters 1000 a celkovo trinásty na hlavnom profesionálnom okruhu.

Dosiahol tak najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére, predtým dvakrát neuspel vo finále podujatí Masters (v Monte Carle a Cincinnati v roku 2021).

Po poslednej loptičke ním lomcovali emócie:

"Neviem, čo k tomu povedať. Prehrávať 1:4 a 0:30 v treťom sete, odvrátiť brejkbal… myslel som si, že už nemám žiadnu šancu vyhrať tento zápas.

No nejako sa mi to podarilo. V hĺbke duše som stále veril, že mám šancu otočiť to. Veril som a bojoval až do konca," povedal podľa AFP 25-ročný Rubľov, ktorý predviedol 33 víťazných úderov.

Devätnásťročnému Runemu nevyšiel útok na druhý titul z tisíckových turnajov, vlani triumfoval v Paríži, keď vo finále zdolal Srba Novaka Djokoviča.