Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Organizátori vyjadrili ľútosť z dopadu kauzy. Djokovičov otec: 50 guliek v hrudi

Ako sme informovali, Novak Djokovič po dodatočne odobratých vízach v Austrálii v pondelok krátko po obede pristál v Belehrade.

18.01.2022 09:14
Srdjan Djokovič Foto: ,
Otec Novaka Djokoviča Srdjan (vľavo).
debata (12)

Vo svojej vlasti je ikonou, má veľkú podporu obyvateľstva a, samozrejme, aj rodiny.

Srbský prezident Aleksandar Vučič obvinil austrálsku vládu z „obťažovania“ elitnej tenisovej hviezdy a vyzval ho, aby sa vrátil tam, kde je vítaný.

Vučič konanie v Austrálii pomenoval ako „frašku plnú klamstiev“.

„Myslia si, že týmto desaťdňovým obťažovaním Djokoviča ponížili, no v konečnom dôsledku ponížili sami seba. Ak by na rovinu povedali, že nik nezaočkovaný do krajiny nesmie, tak Novak by tam necestoval alebo by sa nechal zaočkovať,“ povedal prezident Srbska.

Djokovič Čítajte viac Návrat na rodnú hrudu. Djokovič unikol cez zadný východ

Hnev na zaobchádzanie so svojím synom v Austrálii pred deportáciou neskrýval ani Djokovičov otec Srdjan.

„Pokus o atentát na najlepšieho športovca na svete sa skončil. Päťdesiat guliek v Novakovej hrudi. Uvidíme sa v Paríži,“ uviedol s odkazom na Roland Garros, druhý tohtosezónny grandslamový turnaj.

Hviezdny Srb však bude mať možno problémy aj so štartom vo francúzskej metropole.

Austrália tenis Australian Open Djokovič víťaz Čítajte viac Šampión na Australian Open? Až v roku 2025

Tamojší parlament zvažuje prijatie zákona, ktorý znemožní prítomnosť osôb nezaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 na športoviskách, reštauráciách a iných verejných priestranstvách.

Pôvodne Francúzi plánovali na prelome mája a júna vytvoriť pre účastníkov turnaja tzv. bublinu, teraz je čoraz reálnejší scenár so zákazom pre osoby bez očkovania.

Djokovič sa proti koronavírusu zaočkovať nenechal a to v kombinácii s nejasnosťami v jeho dokumentoch znamenalo jeho vynútených odchod z Austrálie.

Novak Djokovič Čítajte viac Hanba Austrálii, ponížila samu seba. Srbsko nevie stráviť deportáciu šampióna

Rodák z Belehradu mal údajne 16. decembra 2021 pozitívny test na koronavírus, práve tento argument použil v dokumentoch pri vstupe do Austrálie.

Jeho víza najprv zrušili 6. januára, neskôr tento krok zvrátili. Minister pre imigráciu však napokon využil svoje právo a Djokovičovi víza odobral.

Ponaučenie do budúcnosti

Organizátori Australian Open vyjadrili hlbokú ľútosť nad tým, aký dopad má Djokovičova kauza na ďalších hráčov úvodného grandslamového turnaja sezóny.

„Je to pre nás ponaučenie do budúcnosti. Ako celá austrálska tenisová rodina si uvedomujeme, že nedávne udalosti boli pre všetkých neželaným rozptýlením. Hlboko ľutujeme, aký dopad to malo na všetkých hráčov,“ uviedla riadiaca organizácia Tennis Australia vo vyhlásení.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Australian Open #Srdjan Djokovič