Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kvitovú prepustili z nemocnice, na Vianoce bude doma. Chce sa vrátiť

Česká tenistka Petra Kvitová bude Vianoce tráviť doma. V piatok ju prepustili zo špecializovaného Ústavu chirurgie ruky a plastickej chirurgie vo Vysokom nad Jizerou, kde v utorok podstúpila operáciu poranených šliach ľavej ruky po útoku nožom od neznámeho lupiča.

23.12.2016 15:12
Petra Kvitová Foto: ,
Petra Kvitová.
debata

Dvojnásobnú wimbledonskú víťazku v utorok ráno prepadli v jej byte v Prostějove. Ruku si poranila pri obrane pred páchateľom, ktorý jej priložil nôž na krk. Podľa jednej z verzií si jej byt vybral náhodou.

„Som rada, že sa vidíme. Asi ani netušíte, ako veľmi. Dnes ma prepustili z nemocnice a každým dňom sa cítim lepšie a lepšie. Som rada, že na Vianoce nebudem v nemocnici, ale doma. Veľmi chcem poďakovať ľuďom, ktorí mi pomohli. Dostala som veľa povzbudzujúcich odkazov, asi najvac v kariére. Som za ne veľmi vďačná,“ povedala podľa iDnes.cz Kvitová s obviazanou ľavou rukou v sprievode nového trénera Jiřího Vaněka a kondičného trénera Davida Vydru.

„Teraz mi nezostáva nič iné, ako pozerať sa do budúcnosti a počkať, ako sa to všetko bude vyvíjať. Je mi jedno, či to bude trvať tri mesiace, pol roka alebo rok. Určite sa chcem jedného dňa vrátiť a urobím pre to všetko,“ poznamenala 26-ročná športovkyňa v klubovni pri dvorcoch pražskej Sparty.

„Chcem sa poďakovať všetkým lekárom a personálu ústavu plastickej chirurgie za to, ako sa o Petru starali. Želám jej, aby bola silná. Viem, že urobí pre návrat maximum, my jej v tom s Davidom budeme pomáhať,“ vyhlásil Vaněk a Vydra ho doplnil: „Pre nás bude výhrou, keď nám raz Petra podá ruku a pevne ju stisne. Je jedno, že to bude ľavou.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Kvitová