Pekný Lackov úspech. Vyhral menší turnaj v Turecku

Lukáš Lacko sa stal víťazom tenisového turnaja série ATP Challenger Tour (dotácia 64 000 eur, tvrdý povrch vonku) v tureckom Izmire. Vo finále si slovenský tenista nasadený ako štvrtý poradil s nenasadeným Rumunom Mariusom Copilom za 84 minút 6:3, 7:6 (5).

27.09.2015 15:34
Lukáš Lacko Foto: ,
Lukáš Lacko.

Lacko zvládol koncovku tajbrejku druhého setu, keď mu pri druhom mečbale pomohol súper – zahral forhendom do siete. Vo vyrovnanom zápase jeho slovenský víťaz odvrátil všetky štyri brejkbaly súpera, sám prerazil Rumunovo podanie jedenkrát.

Dvadsaťsedemročný piešťanský rodák Lacko (112. v renkingu) po sérii nevydarených turnajov v Turecku zabral naplno a rozšíril zbierku svojich titulov z challengerovej úrovne podujatí ATP na deväť. V Izmire oprášil spomienky na rok 2011, keď na podujatí Folkart Izmir Cup tiež celkovo triumfoval.