V Indian Wells vypadli ďalší favoriti. Po Nadalovi končia Wawrinka i Murray

Tohtoročnú neporaziteľnosť švajčiarskeho tenistu Stanislasa Wawrinku ukončil vo štvrtom kole turnaja v Indian Wells Kevin Anderson.

13.03.2014 10:34
Stanislas Wawrinka Foto: ,
Stanislas Wawrinka prehral na Indian Wells prvý zápas v roku 2014.

Dvojmetrový Juhoafričan zdolal šampióna Australian Open 7:6, 4:6,6:1 a o semifinále si zahrá s ďalším Švajčiarom Rogerom Federerom.

Wawrinka v tejto sezóne vyhral všetkých 13 zápasov vrátane svojej víťaznej cesty pre prvý grandslamový titul v Melbourne, stretnutie proti Andersonovi mu však nevyšlo. „Prekážal mi môj servis aj spôsob hry. Mal som byť pozitívnejší a snažiť sa nájsť nejaké riešenie, pretože to bol vyrovnaný zápas,“ uviedol Wawrinka.

Tretí nasadený hráč si nechal po úvodnom prehratom sete ošetriť chrbát, čo ho vrátilo do hry. Následne dvakrát prelomil Andersonove podanie a vynútil si rozhodujúci set. „Mal som len stuhnutý chrbát. Bol som trochu nervózny, napätý a unavený,“ dodal Wawrinka, ktorý v treťom sete prišiel trikrát o servis a tým aj o celý zápas.

Svojím vypadnutím nasledoval ďalšieho hráča svetovej desiatky Andyho Murrayho. Brit, ktorý v predchádzajúcich kolách zohral trojsetové bitky s českými tenistmi Lukášom Rosolom a Jiřím Veselým, podľahol Milošovi Raonicovi z Kanady 6:4, 5:7, 3:6.

Potom, čo turnaj už skôr opustili ďalší elitní hráči Rafael Nadal či Tomáš Berdych, tak v každej časti pavúka zostal jeden papierový favorit na postup do finále. Na jednej strane svetová dvojka Novak Djokovič zo Srbska, ktorý prešiel do štvrťfinále po výhre nad Chorvátom Mariom Čiličom 1:6, 6:2, 6:3, na druhej strane Federer.

Sedemnásťnásobný grandslamový víťaz porazil v osemfinále v dueli tridsiatnikov svojho dobrého kamaráta Tommyho Haasa z Nemecka 6:4, 6:4 a ani v treťom zápase na turnaji nestratil set.

Svoju aktuálnu pohodu potvrdil Federer aj vo štvorhre, v ktorej s Wawrinkom postúpili už do semifinále. Vo štvrťfinále olympijskí víťazi z Pekingu 2008 vyradili štvrtú nasadenú indicko – českú dvojicu Leander Paes, Radek Štěpánek 6:3, 6:7, 10:4.