Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Najlepší z najlepších, chvália sa Rusi. Do bojov na Ukrajine poslali špeciálnu športovú jednotku

Rusko vytvorilo špeciálnu jednotku zloženú zo športovcov, vrátane účastníkov podujatí v bojových umeniach, aby sa zapojili do bojov na Ukrajine.

23.02.2024 16:05
475354455 Foto:
Do jednotky sa hlásili aj karatisti či kickboxeri.
debata (2)

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na nezávislé ruské internetové médium Važnyje istorii a ukrajinské Centrum národného odporu, jednotku pomenovanú ako Sojuz budú sponzorovať ruské štátne spoločnosti.

Do jednotky Sojuz, ktorá sa má zúčastniť na bojoch vo vojne na Ukrajine, naverbovali podľa ruských médií tých „najlepších z najlepších v ich príslušných športových disciplínach“.

Gábor Boráros Čítajte viac Cudzincov tam vezú skôr na porážku, varujú Slováka. Borárosovi sa veľké šance v Moskve nedávajú

Do decembra minulého roka sa k jednotke prihlásilo najmenej 145 športovcov, vrátane kickboxerov či karatistov. Výcvik absolvujú na Ruskej univerzite špeciálnych síl v Čečensku.

Podľa dostupných finančných záznamov poskytli viaceré známe ruské spoločnosti ako Rosatom, Sberbank, RusHydro, VTB či Lukoil dovedna najmenej štyri milióny dolárov na činnosť tejto „športovej“ jednotky.

Modeling aj MMA. Češka chce byť profi bojovníčkou Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Modeling aj MMA. Češka chce byť profi...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #vojna #Sojuz #kickbox #Ukrajina #karate #špeciálna jednotka