Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Historický úspech. Slovenky vybojovali miestenku na MS

Slovenským stolnotenisovým reprezentantkám sa nepodarilo vybojovať si medailu na ME družstiev v Malmö. V štvrťfinále podľahli Francúzkam 1:3 na zápasy.

15.09.2023 17:27
SR Stolný tenis MSR jednotlivci finále ženy... Foto: ,
Barbora Balážová na slovenskom šampionáte 2023.
debata

Slovenky sa už postupom medzi najlepšiu osmičku postarali o historický úspech na podujatí a vybojovali si účasť na MS v kórejskom Pusane. Zostali tak zároveň v hre o postup na OH v Paríži. Zverenky trénera Jaromíra Truksu delil od zisku medailí jediný úspech, keďže súboj o 3. miesto sa na turnaji nehrá.

Proti Francúzkam uhrali Slovenky prvý bod hneď v úvodnom stretnutí, v ktorom Barbora Balážová zdolala Prithiku Pavadová 3:2 na sety. V ďalších troch dueloch už na súperky nestačili. V drese Francúzka zdolala Tia Nan Jüan najprv Emu Labošovú 3:0 a potom aj Balážovú 3:1. Tatiana Kukuľková nestačila v štyroch setoch na Audrey Zarifovú.

"Dievčatá zabojovali a pomerne dlho sme sa držali vo veľkom boji o semifinále. Viem si predstaviť v našom prevedení ešte lepšie výkony, ale vždy je to aj o súperovi, koľko nám toho dovolí. Baša skvele otočila duel s Pavadeovou. Postupne získavala sebavedomie a potom už doviedla súboj do víťazného konca, hoci súperka sa v závere doťahovala. Zo strany Emy to proti Jüan Ťia-nan nebolo zlé, prvé dva sety prehrala na deväť a osem bodov, pritom ešte urobila niekoľko systémových chýb.

Škoda, že ‚Kuki‘ nezdolala Zarifovú v zápase plnom skvelých výmen. Aj keď neskôr, ale Táňa sa predsa len dostala do zápasu a urobila pre úspech maximum. Keby bolo 2:1 pre nás, tak by sa inak nastupovalo potom aj Baške a mali by sme oveľa väčšiu šancu. Hoci hrala dobre, to automaticky nemusí stačiť na víťazstvo," uviedol Truksa pre oficiálnu webovú stránku Slovenského stolnotenisové­ho zväzu.

Ženy – štvrťfinále

Francúzsko – SLOVENSKO 3:1
Prithika Pavadová – Barbora Balážová 2:3 (5, 11, –5, –8, –8)
Tia Nan Jüan – Ema Labošová 3:0 (9, 8, 5)
Audrey Zarifová – Tatiana Kukuľková 3:1 (2, 8, –10, 9)
Tia Nan Jüan – Barbora Balážová 3:1 (4, –7, 9, 6)

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #MS #ME #stolný tenis