Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vlajková loď slovenského športu zlyhala. Štvorkajak sa nepredstaví na olympijských hrách

Slovenský štvorkajak na 500 m v zložení Denis Myšák, Samuel Baláž, Csaba Zalka, Adam Botek nezíska miestenky na OH 2024 v Paríži.

25.08.2023 14:48, aktualizované: 15:22
Japonsko OH2020 SR kanoistika K4 rozjazdy... Foto: ,
Olympijské hry budú po takmer troch desaťročiach bez slovenského štvorkajaku.
debata (1)

Na MS v Duisburgu skončil v prvom semifinále až piaty s vyše polsekundovou stratou na víťazných Srbov a nepostúpil do A-finále medzi elitnú deviatku.

Do Paríža sa v K4 kvalifikuje 10 lodí. Zastúpenie však musia mať štyri kontinenty a tak slovenská káštvorka potrebovala skončiť do 7. miesta.

Do bojov o medaily postúpilo osem európskych posádok. Slovensko tak po prvý raz od OH 1996 v Atlante nebude mať na olympiáde svoju vlajkovú loď.

Sagan Glasgow Čítajte viac Účasť na olympiáde sa mu vzdialila. Sagan neuspel na MS, skončil v poli porazených

V štvorkajaku získali Slováci dve strieborné medaily (OH 2016 v Riu de Janeiro, OH 2008 v Pekingu) a dve bronzové medaily (0H 2004 v Aténach, OH 2020 v Tokiu). Pri všetkých úspechoch bol Erik Vlček.

„Pre slovenskú kanoistiku je to smutný deň. Chalani predviedli v semifinále jednu z najlepších jázd v tejto sezóne, no na postup do A-finále to nestačilo. Treba zablahoželať krajinám, ktoré stále majú šancu vyjazdiť si OH miestenky,“ uviedol Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

Zuzana Stromková Čítajte viac Tragédia v živote slovenskej olympioničky. Pri fotení prišla o oko

Veril, že slovenskí reprezentanti ukážu charakter a pokúsia sa aspoň vyhrať B-finále. „Na olympiádu by sme sa mohli dostať už iba v prípade nejakých diskvalifikácií, čo je veľmi nepravdepodobné. Musíme sa posunúť a myslieť do budúcnosti,“ doplnil Petrla.

„Háčik“ Denis Myšák neskrýval veľké sklamanie, že v Paríži nebude mať možnosť zabojovať o tretiu medailu v K4.

„Každý sa chce dostať na olympiádu a medaila je bonus. Ja i ostatní chalani sme veľmi sklamaní, lebo K4 už nemá druhú šancu dostať sa do Paríža. Musíme to predýchať. Celý rok sme neboli v úplnej špičke. Trochu sme sa pred MS posunuli, ale zjavne to nestačilo. Na trati sme nemali žiadne problémy, ostatní však boli rýchlejší ako my.“

V semifinále neuspela ani ženská káštvorka v zostave Katarína Pecsuková, Réka Bugárová, Bianka Sidová, Mariana Petrušová, ktorá finišovala v druhom semifinále ôsma, čo v silnej konkurencii nestačilo ani na účasť v B-finále.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #K4