Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Prekonala Slafkovského. Lopušanová je najlepšia mladá športovkyňa Európy

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová sa stala držiteľkou Ceny Piotra Nurowského pre najlepšieho mladého športovca Európy v zimných športoch za rok 2023.

12.05.2023 22:18
Nela Lopušanová Foto: ,
Nela Lopušanová počas marcového vyhlásenia ankety Hokejbalista roka 2022 v Bratislave, keď sa stala talentom roka.
debata

Prestížne ocenenie si prevzala v piatok večer v Paríži počas 43. seminára Európskych olympijských výborov. Informoval o tom portál olympic.sk.

Lopušanová je prvá slovenská držiteľka Ceny Piotra Nurowského. Vlani skončil v tejto ankete pre mladých športovcov od 14 do 18 rokov hokejista Juraj Slafkovský na 2. mieste.

Nela Lopušanová Čítajte aj Lopušanová je jackpot. Iných vozia rodičia takmer do šatne, ona príde na bicykli ráno o piatej

Cenu Piotra Nurowského udeľujú každoročne mladým športovcom, ktorí dosiahli veľmi dobré výkony vo svojom športe a zároveň na športoviskách i mimo nich stelesňujú a reprezentujú olympijské hodnoty a myšlienky.

O víťazovi ankety rozhodovali zástupcovia národných olympijských výborov z Európy.

Nela Lopušanová Čítajte aj Je to tu, Lopušanovej prišli dve ponuky z Ameriky. Jej otec prezradil ďalšie plány

Najskôr určili v spolupráci s odbornou komisiou Európskych olympijských výborov (EOV) päticu finalistov a po ich prezentácii na parížskom seminári hlasovali o konečnom poradí.

"Reprezentovať krajinu je pre mňa najväčšia česť a najvyššia priorita. Mojim cieľom je kvalifikovať sa s reprezentáciou na zimné olympijské hry,“ povedala vo svojej prezentácii Lopušanová.

Hokejové zápisy, ktoré (zrejme) nik neprekoná Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Dvaja desaťbodoví hráči v jednom zápase,...
debata chyba
Viac na túto tému: #Nela Lopušanová