Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Matovičov návrh schválený. Druhé najvyššie súťaže môžu pokračovať

Druhá najvyššia futbalová i hokejová liga dostali zelenú a od pondelka 16. novembra môžu pokračovať. Podmienkou bude antigénový test. V piatok to schválila Pandemická komisia vlády SR. Zápasy sa budú hrať bez divákov, informoval predseda vlády Igor Matovič.

13.11.2020 15:12 , aktualizované: 18:12
Trnava, Topoľčany Foto:
Ilustračná snímka.
debata

Ústredný krízový štáb SR pozastavil k 15. októbru v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu všetky športové súťaže. Umožnil iba niekoľko výnimiek, pokračovať mohli najvyššie profesionálne ligy v piatich odvetviach – futbal, hokej, basketbal, volejbal a hádzaná, celkovo deväť súťaží.

Hralo sa teda šesť palubovkových súťaží a mužské vo futbale (Fortuna liga) a v hokeji (Tipos extraliga a medzinárodná Ice Hockey League). Od pondelka sa opätovne budú môcť rozbehnúť aj II. futbalová liga a hokejová SHL.

"Všetky súťaže naďalej ostávajú bez divákov, no už to, že sa môžu organizovať, je svetlom na konci tunela,“ uviedol v piatok v tlačovej správe štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár.

„Trpezlivo sme na túto správu čakali. Sme radi, že sa Slovenská hokejová liga môže opäť hrať. Pre kluby je to veľmi dôležité. Veríme, že situácia bude priaznivá a postupne sa opatrenia uvoľnia aj pre mládežnícke súťaže a tréningy,“ uviedol v reakcii na reštart SHL prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan pre oficiálny zväzový web.

"Tešíme sa. Cez víkend sa spoja členovia Ligovej rady, aby si zodpovedali základné otázky. Predpokladám, že v pondelok by sa mohol uskutočniť míting s klubmi. Nasledovať bude obnovenie tréningového procesu a následne zápasového programu.

Uvidíme, v ktorý deň. Myslím, že by sme mohli dohrať dve kolá zo zameškaného a následne nabehnúť na program tak, ako bol plánovaný. Platí však, že neuskutočnené zápasy chceme dohrať, budeme hľadať vhodné termíny," vyhlásil pre portál hockeyslovakia.sk šéf druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Miroslav Lipovský. V Slovenskej hokejovej lige sa v tejto sezóne odohralo doteraz len osem stretnutí.

Pandemická komisa v piatok schválila aj otvorenie plavárni a fitnescentier s maximálne šiestimi osobami a podmienkou jednej osoby na pätnásť metrov štvorcových. Pôvodne mala výnimka na vstup platiť len pre členov klubov, no nakoniec sa plénum zhodlo na uvoľnení pre všetkých.

Rokovania sa v pondelok presunú na Ústredný krízový štáb. Konzílium by malo diskutovať aj o zmene pri jednorazových súťažiach. Momentálne je totiž povinnosť absolvovať PCR test, návrh je, aby postačovalo absolvovanie antigénového testu.

„Tento krok dáva jednotlivým športovcom aspoň malú šancu sa nadýchnuť. Je to pre ich celosezónnu športovú prácu nevyhnutnosť,“ uviedol Ivan Husár.

debata chyba
Viac na túto tému: #II. futbalová liga #slovenská hokejová liga #koronavírus