Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ísť na zápas je riziko. Na štadióny pustia len tisíc ľudí

Športové zápasy a súťaže budú od 1. septembra na Slovensku zaradené medzi rizikové podujatia s tzv. "superšíriteľmi nového koronvírusu.

27.08.2020 20:42
Tehelné pole, premiéra Foto: ,
Ilustračné foto
debata (1)

Po štvrtkovom zasadnutí konzília odborníkov na Úrade vlády SR minister zdravotníctva Marek Krajčí a hlavný hygienik Ján Mikas potvrdili opatrenia ohľadom hromadných akcií so zákazom podujatí nad 1000 divákov a interiérových nad 500 divákov.

Epidemiológovia, infektológovia a verejní zdravotníci pred dvoma týždňami rozhodli, že od 1. septembra do 1. októbra sa na Slovensku nebudú konať hromadné športové podujatia s účasťou 1000 a viac divákov. Zakázali sa aj interiérové hromadné podujatia nad 500 a neodporučilo sa organizovanie žiadnych hromadných športových podujatí.

Minister i hlavný hygienik zdôraznili, že opatrenia sa budú pravidelne prehodnocovať na zasadnutiach odborného konzília. Vyvolalo to otázniky, lebo kalendár vrcholných domácich podujatí, predovšetkým ligových, sa počas leta po koronakríze napĺňal.

Najvyššia futbalová súťaž je rozbehnutá, popredné hokejové kluby sa chystajú hrať v halách po celom Slovensku prípravný turnaj. V Bratislave by sa mal 4. septembra odohrať aj zápas Ligy národov proti Česku a v druhej polovici mesiaca sa majú ísť medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska.

Najlepšie zarábajúci športovci podľa Forbesu Fotogaléria - 51 fotiek Všetky fotky
50. Paul Pogba (Fran./futbal/28,5 mil. USD).
1 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus